reklama

Parkovisko pri univerzite uzavrú pre nový parčík koncom mesiaca. Pozrite sa, ako má vyzerať

Avizovaná výstavba Univerzitného parčíka v historickom centre mesta začne pravdepodobne v začiatkom leta. Informácie portálu trnava-live.sk potvrdil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

S dokončením stavebných prác počíta mesto v priebehu septembra 2012.

Ešte pred samotným začiatkom realizácie sa uskutoční v priestore dnešného parkoviska pri Trnavskej univerzite archeologický výskum lokality.

Mesto obdržalo v minulých dňoch rozhodnutie Krajského pamiatkového úradu v Trnave o nariadení archeologického výskumu. V najbližších dňoch uzatvorí mesto zmluvu o realizácii výskumu. Predpokladáme, že výskum, ktorý prebehne v troch etapách, započne na prelome apríla a mája. Po ukončení prác plánujeme začať s realizáciou nového parčíka,“ informoval P. Tomašovič.

Zámerom mesta je vytvoriť medzi okolitou zástavbou novú zónu určenú pre oddych a relaxáciu.

Približne o dva týždne sa tak nadobro uzatvorí nespevnené parkovisko pri univerzite. Vodičom budú k dispozícii parkovacie mieste v podzemných garážach hotela Holiday Inn, polyfunkčného domu U kráľa Ľudovíta alebo záchytné parkovisko na Rybníkovej ulici.

Vizualizácie Univerzitného parčíka:


Ako sme informovali začiatkom mesiaca, projekt Univerzitného parčíka je v stavebnom konaní. Trnavská samospráva plánuje zmeniť nespevnené parkovisko medzi Hornopotočnou a Pekárskou ulicou ulici pri Trnavskej univerzity na oddychovú zónu.

Z projektu vyplýva, že hlavným kompozičným prvkom návrhu je parková úprava s kruhovým centrálnym odpočívadlom a s pešími komunikáciami v tvare trnavského znaku. V strede odpočívadla je dôraz kladený na chodníkovú fontánu. Tá bude zabudovaná v priestore kruhového tvaru s priemerom 6 metrov.

Vizualizácie Univerzitného parčíka:


V rámci mobiliáru bude v priestore osadených 19 lavičiek, 8 odpadových košov, fontánka s pitnou vodou a dve konštrukcie pre popínavú zeleň.

Na okrajoch parčíka z východnej aj západnej strany sa počíta s vybúraním súčasných chodníkov a realizáciou nových komunikácií pre peších. Povrchová úprava chodníkov a spevnených plôch bude riešená betónovou dlažbou.

Trnavská samospráva vyčlenila na investíciu do Univerzitného parčíka v tohtoročnom rozpočte 340-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2012 16:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parkovisko pri univerzite uzavrú pre nový parčík koncom mesiaca. Pozrite sa, ako má vyzerať”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.