reklama

Poznáme detaily budúceho Univerzitného parčíka v centre

Projekt Univerzitného parčíka je v stavebnom konaní. Mesto plánuje zmeniť nespevnené parkovisko medzi Hornopotočnou a Pekárskou ulicou ulici pri Trnavskej univerzity na oddychovú zónu.

Z projektu vyplýva, že hlavným kompozičným prvkom návrhu je parková úprava s kruhovým centrálnym odpočívadlom a s pešími komunikáciami v tvare trnavského znaku. V strede odpočívadla je dôraz kladený na chodníkovú fontánu. Tá bude zabudovaná v priestore kruhového tvaru s priemerom 6 metrov.


Parkovisko v centre premení mesto na oddychovú zónu

V rámci mobiliáru bude v priestore osadených 19 lavičiek, 8 odpadových košov, fontánka s pitnou vodou a dve konštrukcie pre popínavú zeleň.

Tri kusy jestvujúcich stožiarov verejného osvetlenia budú zdemontované. V rámci stavby príde k realizácii nového verejného osvetlenia. Osadených bude osem kusov lucerien, desať nízkych parkových svietidiel a päť vysokých parkových svietidiel. Územie Univerzitného parčíka dotvoria dominantné soltitérne stromy, živé ploty, trvalky, cibuľoviny a popínavé dreviny,“ uvádza sa v projekte.

Na okrajoch parčíka z východnej aj západnej strany sa počíta s vybúraním súčasných chodníkov a realizáciou nových komunikácií pre peších. Povrchová úprava chodníkov a spevnených plôch bude riešená betónovou dlažbou.

Trnavská samospráva vyčlenila na investíciu do Univerzitného parčíka v tohtoročnom rozpočte 340-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 5. apríla 2012 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poznáme detaily budúceho Univerzitného parčíka v centre”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.