reklama

Čoskoro začne ďalšia fáza revitalizácie parčíka na Univerzitnom námestí

Ďalšia etapa revitalizácie parčíka na Univerzitnom námestí v podobe druhej fázy rekonštrukcie chodníkov odštartuje už v nasledujúcich týždňoch.

Prvú časť obnovy chodníkov po obvode parčíka stihli dokončiť ešte pred Vianocami. V druhej etape sa zamerajú na odstránenie zostávajúcich poškodených asfaltových komunikácií, dlažby a obrubníkov z betónu a kameňa, ako aj na položenie nových chodníkov, obrubníkov a dlažby.

V rámci tejto etapy, ktorú plánujú dokončiť v polovici apríla, osadia aj konštrukcie pre inštaláciu 13 lavičiek a 7 smetných košov a zrealizujú základné terénne úpravy pre založenie trávnatých plôch.

univerzitny-parcik-1
Univerzitné námestie

Vlani na jeseň nahradili z priestoru parčíka sedem poškodených stromov novými, inštalovali aj šesť lámp verejného osvetlenia.

V ďalšej fáze revitalizácie lokality pribudne pred historickým objektom bývalej lekárskej fakulty Trnavskej univerzity nový trávnik. Trávnaté plochy budú približne o 100 metrov štvorcových väčšie ako doteraz.

Mesto sľubuje, že na obnovu trávnika bude použitá odolná ihrisková zmes, aby trávnik po vypestovaní mohol slúžiť návštevníkom aj na prípadné posedenie.

V parčíku pribudne aj kvetinový záhon a v jeho strede inštalujú fontnánu.

univerzitne-chodniky
Oranžovou farbou sú označené chodníky, ktoré začnú realizovať v marci, šedá farba vyznačuje už dokončený chodník

Zdroj:Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2014 13:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Čoskoro začne ďalšia fáza revitalizácie parčíka na Univerzitnom námestí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.