reklama

Čoskoro začne ďalšia fáza revitalizácie parčíka na Univerzitnom námestí

Ďalšia etapa revitalizácie parčíka na Univerzitnom námestí v podobe druhej fázy rekonštrukcie chodníkov odštartuje už v nasledujúcich týždňoch.

Prvú časť obnovy chodníkov po obvode parčíka stihli dokončiť ešte pred Vianocami. V druhej etape sa zamerajú na odstránenie zostávajúcich poškodených asfaltových komunikácií, dlažby a obrubníkov z betónu a kameňa, ako aj na položenie nových chodníkov, obrubníkov a dlažby.

V rámci tejto etapy, ktorú plánujú dokončiť v polovici apríla, osadia aj konštrukcie pre inštaláciu 13 lavičiek a 7 smetných košov a zrealizujú základné terénne úpravy pre založenie trávnatých plôch.

univerzitny-parcik-1
Univerzitné námestie

Vlani na jeseň nahradili z priestoru parčíka sedem poškodených stromov novými, inštalovali aj šesť lámp verejného osvetlenia.

V ďalšej fáze revitalizácie lokality pribudne pred historickým objektom bývalej lekárskej fakulty Trnavskej univerzity nový trávnik. Trávnaté plochy budú približne o 100 metrov štvorcových väčšie ako doteraz.

Mesto sľubuje, že na obnovu trávnika bude použitá odolná ihrisková zmes, aby trávnik po vypestovaní mohol slúžiť návštevníkom aj na prípadné posedenie.

V parčíku pribudne aj kvetinový záhon a v jeho strede inštalujú fontnánu.

univerzitne-chodniky
Oranžovou farbou sú označené chodníky, ktoré začnú realizovať v marci, šedá farba vyznačuje už dokončený chodník

Zdroj:Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2014 13:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Čoskoro začne ďalšia fáza revitalizácie parčíka na Univerzitnom námestí”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.