reklama

V parčíku na Univerzitnom námestí pribudne studňa a automatické zavlažovanie

Rekonštrukciu parčíka na Univerzitnom námestí dokončilo mesto v apríli tohto roka.

Súčasťou revitalizácie verejných priestorov medzi Katedrálou sv. Jána Krstiteľa a objektom bývalej Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity bola kompletná výmena poškodených asfaltových komunikácií pre peších za chodníky z betónovej dlažby v novom trasovaní, výsadba trávnika, inštalácia nových lavičiek, lucernových lámp verejného osvetlenia a odpadkových košov.

V záverečenej fáze realizácie projektu dôjde k inštalácii automatického zavlažovacieho systému, súčasťou ktorého bude aj vŕtaná studňa a príslušné prípojky elektriny.

univ-namestie-6
Univerzitné námestie

Mesto Trnava vypísalo na dodávku vŕtanej studne, zavlažovacieho systému a elektro prípojky verejnú súťaž, prostredníctvom ktorej hľadá dodávateľa projektu.

Zavlažovanie trávnika bude plne automatizované, ovládané riadiacou jednotkou, ktorá na základe nastaveného času otvorí a zatvorí elektromagnetické ventily. Riadiaca jednotka určená pre vonkajšie prostredie bude vhodná pre použitie vo vlhkom prostredí.

Súčasťou zariadenia je senzor, ktorý umožňuje automaticky odstaviť zavlažovanie počas dažďa.

„Zavlažovacie telesá – postrekovače sa budú vysúvať iba v čase zavlažovania. Zavlažovanie je navrhnuté tak, aby postrekovače prekryli celú plochu trávnika. Systém zavlažovania parku je rozdelený celkovo na 5 samostatných sekcií,“ približuje mesto vo výzve na predloženie ponuky.

Rozvod potrubia po parčíku je inštalovaný 40 cm pod povrchom pôdy. Pod chodníkmi sú už umiestnené chráničky, cez ktoré budú rozvody vedené.

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2014 16:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V parčíku na Univerzitnom námestí pribudne studňa a automatické zavlažovanie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.