reklama

V Univerzitnom parčíku pribudla usmiata lavička pre zamilovaných

Lavička pre romantikov alebo aj pre páry, ktoré sa možno ešte trochu ostýchajú. Miesto lásky, alebo ak chcete Love point.

“Usmiata” lavička je skonštruovaná tak, aby k sebe priťahovala ľudí, ktorí si na ňu sadnú. K pritúleniu dvoch osôb pomáha nielen sklon zvážajúci sa k jej stredu, ale aj doguľata opracovaná a pohyblivá sedacia časť.

Z čisto technického hľadiska lišiacky výmysel pribudol vďaka Občianskemu združeniu Trnava máme naviac pri fontáne v Univerzitnom parčíku.

love-point1
love-point2

Bol to spontánny nápad nášho OZ. V Trnave sa v ostatom čase realizovalo viacero zaujímavých investičných projektov a aj my sme chceli prispieť svojou troškou. Možno je to maličkosť, ale veríme, že ľudí poteší a prinesie im radosť,” povedal Ján Hrubý z OZ Trnava máme naviac.

Podľa jeho slov združenie pripravuje do budúcnosti aj ďalšie zaujímavé projekty na území Trnavy.

Aktuálne pracujeme napríklad na projekte mobilného detského ihriska, ktoré by sa postupne presúvalo po trnavských materských školách. Financovanie projektu a jeho prevádzka by bola na bedrách nášho OZ,” poznamenal J. Hrubý.

love-point3
“Sóloskúška” novej lavičky

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2014 14:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

43 komentárov pre “V Univerzitnom parčíku pribudla usmiata lavička pre zamilovaných”

 1. 1
  jaTTky says:

  z takejto pHyčoviny urobit normálne že senzáciu

  RESPECT

  • 1.1
   rrr says:

   ked uz ten parcik vybudovali a riesia tam take pikosky ako ta lavicka tak by ma docela potesilo keby aj ta fontana fungovala tak ako ma…. dnes vecer ked som isiel okolo osvetlenie fontany nesvietilo a tie prudy striekali ako by ta fontana mlela z posledneho…

 2. 2
  Vilo says:

  pekná sprostosť, som zvedavý, kto na tom vydrží sedieť viac ako 5 minút

 3. 3
  Tenký says:

  Nuž, z nakradnutých sa najľahšie robí “charita”. Doteraz pre Trnavu nikdy nič neurobil, ale keďže neuspel v eurovoľbách a blížia sa komunálne voľby, ŽOS-ka zrazu začína investovať do svojich koňov.

  Priblížme si ale, kto je Ján Hrubý – neúspešný kandidát na europoslanca za SMER – SD, asistent poslanca Petra Náhlika (SMER – SD), zamestnanec Poorovej firmy CellQoS

  • 3.1
   duch svaty says:

   asistent poslanca Nahlika? tomu sa povie dream job :)

  • 3.2
   Ján Hrubý says:

   V prvom rade ti gratulujem k odtajneniu “supertajných” informácií. Ešte by si mohol pridať nejakú konšpiračnú teóriu, nech je tvoj príspevok úplný :D
   Keďže sa skrývaš za prihlúply alias, nedovolím si napísať, či si niečo zmysluplné alebo plnohodnotnté urobil pre mesto ty, ale predpokladám, že nie, pretože podobné nezmysli väčšinou píšu ľudia, ktorí vedia iba kritizovať, nadávať, vymýšľať a ľudovo povedané – skutek utek. Ale nevadí. Čo sa týka mojej práce pre mesto, uznávam, že toho nebolo toľko, ako by som si sám prial, ale som presvedčený, že počas mojej takmer 4 ročnej aktívnej práce vo Finančnej komisii MZ sme urobili (teda aj ja ;)) dobrý kus práce (nemám potrebu to niekde vykrikovať, dôležité je, že sme prijali desiatky rozhodnutí v prospech mesta).
   V rámci OZka sme napr. zabezpečili pre Detskú kliniku Fakultnej nemocnice Wifi sieť, deckám sme kúpili tablety a nejaké hračky (https://www.trnava-live.sk/2013/07/03/mali-pacienti-detskej-kliniky-mozu-vdaka-sponzorom-vyuzivat-novu-wifi-siet-aj-tablety-2/), nedávno sa najmä vďaka našej pomoci mohli na rovnakej klinike vymeniť staré okná za nové (https://www.trnava-live.sk/2014/02/06/na-detskej-klinike-trnavskej-nemocnice-vymenili-vdaka-darcom-stare-okna-za-nove/) a máme v pláne ďalšie aktivity, ktoré v konečnom dôsledku majú pomáhať v prípade potreby všetkým Trnavčanom a ich rodinám (teda aj tebe a tvojej rodine). Takže zatiaľ toľko k tomu, čo som v prospech mesta urobil ja resp. naše združenie Trnava, máme naviac, ktoré venovalo Trnavčanom darček v podobe usmiatej lavičky.
   Čo sa týka tvoje poznámky o eurovoľbách a mojej osobe resp. náznaku, že po výsledku volieb sme rýchlo utekali venovať mestu lavičku, musím ťa vyviesť z omylu :) V prvom rade treba povedať, že samotnú lavičku sme začali vyrábať koncom októbra 2013, teda tento nápad vznikol v čase, keď som svoju kandidatúru do EP vôbec neriešil (apropo, úspešnosť mojej kandidatúry je relatívny pojem vyžadujúci si hlbšiu politologickú analýzu, nie suché konštatovanie ;) ) Inak povedané, realizácia aj takej “maličkosti”, ako je naša/vaša lavička si vyžaduje veľa času počnúc nakreslením výkresu cez samotnú výrobu až po korešpondenciu s mestom, v ktorej sa o.i. rieši návrh umiestnenia resp. konečné prevzatia osadenej lavičky.
   Nebudem sa tu hádať a kaziť tak ľuďom dobrý dojem a možno aj radosť z nášho darčeku, ale na druhej strane sa mi rozum pozastavuje nad podobnými príspevkami. Ale nič, ako sa vraví, pre hlupáka každý hlúpy…

   • 3.2.1
    Anton says:

    otazka je kolko tychto uslachtilych cinov robite zo svojho alebo z nakradnuteho. Smer je v meste jedna mafia,mate z KDH porozdelovane fleky a investicie,tendriky..

 4. 4
  . says:

  a nemohli by ste pre rozhádaných i jednu s opačným oblúkom?

 5. 5
  Flego says:

  Ale Janko, to nemáte v SMERe lepšiu agendu ako kopírovať Bročkovu Lepšiu Trnavu?? Lavičky a ihriská sú ich agenda. Ešte začnite aj so šéfom sadiť stromčeky a už budete trápny ako vaša krajská predsedníčka http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/uradla-slogan-smeracka-zmajkovicova-prezentuje-heslom-ktore-vymyslel-cerveny-kriz.html

  • 5.1
   duch svaty says:

   v smere maju nejaku agendu? :) velmi rad by som si pozrel ako by ten “sef” sadil stromceky, to by teda musel byt pohlad za vsetky drobne…

  • 5.2
   Ján Hrubý says:

   Flego, prečo máš dojem, že kopírujeme Petrovu Lepšiu Trnavu? :)Lavičky a ihriská sú ich agenda? V akom ponímaní? To sa máme medzi sebou dohodnúť, že oni budú natierať kovové časti lavičiek a my drevené? Oni budú kosiť jednu časť mesta a my druhú? Takto otázka nemôže stáť, pretože ja som presvedčený o tom, že každý jeden dobrý krok pre obyvateľov tohto mesta je prospešný pre mesto ako také a mne je úplne jedno, kto ho urobí resp. podporím každý takýto nápad. Vidíme, že za posledných pár rokov sa v meste utvorilo viacero partií mladých ľudí, ktorí sa snažia pre mesto niečo urobiť a je to len dobre. Zároveň sa ale pýtam, či je dobré snažiť sa podobným spôsobom, ako si napísal, (netvrdím, že to bolo tvojim zámerom, ale mne to tak vyznelo)snažiť sa medzi takýchto ľudí vnášať zlú náladu a nevraživosť? S Petrom som sa osobne stretol niekoľko krát a otvorene sme sa rozprávali o našich plánoch ako pomôcť. Niektoré jeho nápady som ocenil a potešil sa im, niektoré sa mi páčili menej – platilo to rovnako aj v opačnom garde, ale vždy sme sa rozišli s úsmevom a podaním ruky. Porovnávanie v tomto zmysle je preto úplne zbytočné a nemá význam. Ako som napísal, ja sa budem tešiť z každého dobrého nápadu, nech ho predstaví ktokoľvek, pretože z duše neznášam také to typické slovenské brblanie na všetko a všetkých, samozrejme s rukami vo vačku a pri ničnerobení…
   Ja osobne nie som zástancom bezhlavého sadenia stromčekov, ale koncepčného návrhu výsadby zelene (aj o tom bola svojho času reč s Peťom), takže pri sadení stromčekov ma asi neuvidíš ;) A čo sa týka p. Zmajkovičovej, opäť platí to, čo som napísal vyššie. Založ si svoju nadáciu a rob niečo prospešné. Ak tak urobíš, potom kľudne píš o niekom, že je trápny, pretože až vtedy zistíš, koľko námahy podobné aktivity stoja.

   • 5.2.1
    Flego says:

    :-)Sloh máš naozaj na jednotku Janko, mať tak o 50 rokov menej aj by si ma presvedčil. Lenže ja som už v Butkovom veku, takže viem, že nie podľa rečí ale podľa skutkov poznáme ľudí. Tvoje aktivity sú len pokusom (aj keď legitímnym) podchytiť mladú generáciu voličov, keďže všetci SMERáci okrem Náhlika majú 50 a viac rokov a mladých už osloviť nevedia. Dobre pamätám SMERácke volebné kampane – pred voľbami ústa plné medu a po voľbách už nikoho nepoznajú. SMER nieje ani sociálny ani demokratický, každého buď pohltí alebo odpíše, s nikým sa nebratríčkuje….

    • 5.2.1.1
     duch svaty says:

     KSSmer ide robit filantropiu, sme še pobavili…

     Smeraci sa idu ohanat novymi oknami v nemocnici, OMFG! SMER, ktory je spolu s HZDS, SDKU, KDH za stav v akom sa nachadza tato republika! Ich nochsledi a poskoci daruju nemocnici okna a potom ich ma lud velebit aki su super. Hambalek venuje okno ale podiely vo firmach neprizna, kolko okien mohlo byt z priznanych dani? Zmajkovicova saskuje s reflexnymi vestami a robi ako podpredsednicka parlamentu (!) robotu ktoru ma robit policia.

     Ked je pan Hruby taky filantrop a ludomil ako vidi pumpu svojho sefa v parku na Kopanke? velmi by ma zaujimal jeho nazor.

     • 5.2.1.1.1
      . says:

      Je veľmi zaujímavé sedovať, akú veľkú hystériu vie vyvolať jedna informácia o lavičke

      • 5.2.1.1.1.1
       duch svaty says:

       ziadna histeria, obycajne konstatovanie…

      • 5.2.1.1.1.2
       jaTTky says:

       co tu chyba k obcanskej vojne?
       len rozdat zbrane a zahajit propagandu.
       :-)

      • 5.2.1.1.1.3
       Flego says:

       Máš tam preklep bodka, to nieje hystéria ale história. Jednoducho si pamätáme kto nám čo dal a čo za to potom chcel. Aj komouši pred 1948 boli taký milučký a potom nám zobrali celý majetok. No a Fico je ich veľký obdivovateľ. Ver mi, tá lavička nieje nezištná……..

     • 5.2.1.1.2
      Ján Hrubý says:

      Kľudne sa mi ozvi a osobne ti poviem svoj názor nie len na akúkoľvek pumpu, ale aj na hocičo iné. Skrývať sa za pseudonym, písať samé nezmysli a myslieť, aký je človek veľký frajer – to je naozaj “hrdinské”. Ale aj takí sme podaktorí…

      • 5.2.1.1.2.1
       duch svaty says:

       nepotrebujem byt hrdina, niektori vedia kto je za mojim pseudonymom a ostatnym to moze byt jedno, tebe duplom. Ja niesom clovek plateny z dani vsetkych obcanov tak ako ty, takze v mojom pripade zostat v anonymite je moje slobodne rozhodnutie.

       Na osobne stretnutia tu onehda vyzyval jeden poslanec MZ, ktoremu sa nepacila kritika. Este stale nastastie (nevieme vsak dokedy) tu mame aku taku slobodu slova, aj ked viem ze partaji pre ktoru ty pracujes sa kritika velmi nepaci. Dufam vsak ze ludia konecne otvoria oci, najlepsie uz v najblizsich komunalkach…

     • 5.2.1.1.3
      makalamuhomalhomakky says:

      Je to marné, keď hocikto s “nálepkov” smer-sd urobi hocičo prospešné (aj keby rovno rozdával 100evrovky) tak sa stále nájdu ludia, ktorý by si radšej nechali otťať ruku akoby to prijali, resp radšej vytrhnuť jazyk akoby to mali pochváliť!

      Možno by stačilo len si dať dole tie politické klapky z očí a vnímať svet nabudúce bez nich…

      PS: k projektu možem len tolko, že palec hore!!!

      • 5.2.1.1.3.1
       duch svaty says:

       no kamosko to je asi rovnaky postoj ako keby som ti vybielil cely barak a potom ti donesem kavovar, ze na tu mas aspom nieco nech ti zostane.

       • 5.2.1.1.3.1.1
        martin g says:

        duch svaty, ty si podla mna neskutocne frustrovany jedinec, ktory neprekusol, ze je niekto uspesnejsi. Ci Hruby, ci Nahlik, ci sused, ci vlastna zena. Vsetci su to zmrdi, lebo maju viac a este z toho nieco vedia dat niekomu inemu, co si ty asi nikdy neurobil. Inak este raz, myslienka lavicky super. A, hej aby som nezabudol, duch svaty aj s flegom, skuste nam povedat, koho volit aby sa tento stat dostal do tych “spravnych” kolaji. Lebo hovorit, preco smer nie, je v sucasnej nalade vyvolanej najma mediami velmi jednoduche ale povedat otvorene, kto ano, kto je ten spasitel, je asi trosku tazsie, ze? Lipsic? Matovic? Bugar? Sulik? Figel? Alebo Prochazka s tym cisto cistym stitom? Na tuto odpoved som zvedavy pani. Tak sa pochlapte a vyplujte zo seba aj nieco konkretne…

        • 5.2.1.1.3.1.1.1
         duch svaty says:

         Predsa nechces aby ti radil niekto kto je frustrovany, to by asi nebolo dobre. Mas vyborny odhad na ludi to sa len tak nevidi…

        • 5.2.1.1.3.1.1.2
         Flego says:

         Čo si ty naivka? Mohol by si poznať rozdiel medzi bežným podnikateľom, ktorý je úspešný svojou šikovnosťou a medzi podnikateľom, ktorý žije zo štátnych dotácií prihrávaných politickými štruktúrami. Čo sa týka volieb ak si si nevšimol, že všetci menovaný už vládli. Desiatky tisíc ľudí si kladie otázku koho voliť, ale zatiaľ našli odpoveď len na otázku koho nevoliť – v Bystrici odmietli všetkých a zvolili Kotlebu, ktorý bol bez pôvodne šance. Prezidentom sa stal politický nováčik Kiska. A eurovoľby dopadli úplným fiaskom, ľudia protestovali odmietnutím volieb. Takže vidíš, že zo súčasnými politikmi to ide z kopca. Ak sa v komunálkach nenájde rozumný človek bez politickej minulosti tak sa kľudne môže stať, že ľudia budú na protest voliť Mišúna…..

        • 5.2.1.1.3.1.1.3
         tictac says:

         duch svaty, ty si podla mna neskutocne frustrovany jedinec, ktory neprekusol, ze je niekto uspesnejsi ZLODEJ

    • 5.2.1.2
     Ján Hrubý says:

     Čo má darovanie lavičky spoločné s politickou stranou? :) Ak niekto nič nerobí, je zle. Ak niečo urobí, podľa niektorých je ešte horšie… Musím sa opakovať, ale to je také slovenské. Ale beriem, aj to je názor, aj keď úplne od veci. Nevadí…

     • 5.2.1.2.1
      Pavol Krajco says:

      V tejto krajine sa cloveku nezavdacis ono akonahle sa obsmietas okolo politiky tak uz ta hadzu do jedneho vreca to nema ani zmysel niektore prispevky tu komentovat.

     • 5.2.1.2.2
      Flego says:

      Dúfam, že nie si ozaj taký naivný ako píšeš Janko, to by bola vážna diagnóza :-). Ak by si bol obyčajný bezpartajný občan, tak ťa za tú lavičku určite pochválim aj zatlieskam a pôjdem si na nej aj posedieť. Lenže ty nie si obyčajný občan – robíš u Poora, asistuješ Náhlikovi a pred 5-timi dňami si kandidoval za SMER, už si zabudol? A idú komunálky v ktorých určite budeš kandidovať, takže v tvojom postavení aj keď daruješ decku pomaranč aj to je politické gesto. No a ako budúci politik sa musíš naučiť, že opozícia ti tlieskať nebude.

      • 5.2.1.2.2.1
       Martin Poor says:

       Ano, ak je hlupa, tak nebude. Viete o tom, ze poslanim opozicie nie je napadat vsetko, co robia ti, ktori aktualne vladnu, ale svojou nazorovou platformou ovplyvnovat rozhodnutia vladnuceho zastupitela tak, aby tieto boli v prospech vacsiny, t.j. aby sa doslo k tzv. kompromisnemu rieseniu a o tom je statotvorna(mestotvorna) politika – taketo stekanie a odmietanie vsetkeho z principu je detinske a na dospeleho cloveka to prezradza fakt, ze bud je populista a nema vlastne riesenie(napad), alebo jeho iq je prinajlepsom nizke. Nikto vas nemoze donutit suhlasit s nasimi nazormi, napadmi, ci cielmi, ale ak uz nesuhlasite, tak konstruktivne – to je opozicia, vsetko ostatne typu: “tento navrh nepodporim, lebo to napadlo hrubeho…” je take jofovske – plna pusa kecov ako to nejde, lebo to nie je moj napad a “skutek utek”. Prestante zit v surealnom bipolarnom svete, kde vas zadeluju podla politickeho nazoru a stvu proti sebe a vy ani netusite preco. Teste sa na dalsie napady, ktore v o.z. chystame a ked sa Vam niekto z nas nepaci a bude na nejakej kandidatke, ci inde, tak ho proste nevolte, nekruzkujte, nekrizikujte…to je jednoduche a ucinne :)

       • 5.2.1.2.2.1.1
        Flego says:

        Názor je to výborný, o to pokoj, žiaľ takáto definícia opozície je len v učebniciach. Súčasný štýl opozičnej politiky keď je všetko zlé tu roky propagoval práve Fico. Ani s Mečiarom ani s Dzurindom bolo heslo volieb 2002. A žiaľ bipolárny svet tu existuje nezávisle na nás voličoch, prečo víťazi volieb vždy vymenia vedúcich pracovníkov opozície za svojich nominantov? Prečo kto má u nás 76 hlasov v parlamente, ten už s nikým nedebatuje? A čo sa týka komunálok, bol som uprimne potešený, že “naši” prevalcovali KDH. No vláda SMERu v Trnave je pre mňa osobne veľkým sklamaním, takže tento rok sa určite nedám zlákať predvolebnými sľubmi, na ktoré sa po voľbách zabudne.

       • 5.2.1.2.2.1.2
        Maros Puchly says:

        duch svaty a Flego maju dobre nazory (dlhodobo), nie ze Ty by si nemal. Ale kazdy ma pravo na nazor. Smer sa akoze toci dolava, ved ked vznikol, bol priestol iba nalavo (politicky). To su neni ziadni laviciari, ale spolok podnikatelov. To Ti nevadi? Cely dolava, socialnosti plna papula a podnikatelia tip top. Eurofondy, statne zakazky, … To je cely Smer. Trochu divne, nie? Za Meciara pokupovali fabriky za milion, este aj ten milion vyplatili z uctu co mala fabrika na ucte. Mafianske praktiky, kamaratsafty, zakernost, rodinkarstvo, podrazy.
        A teraz tu idete kazat o moralke? Strcte sa vsetci do riti. KDH aspon drzalo meststky majetok, vy to vsetko prihrate sebe. Tak co sa cudujete, ked ludia nadavaju? Co su slepi a nacisto sprosti? Ze sa tu dlhodobo nadava na Zmajkovicovu, Stanka, Hanbalka, Nahlik? Ty sa cudujes. Co to su volaki schopni ludia? Ved len trcia zo spravnej rite.
        Nemoralizujte po tolkych rokoch klamania a rozkradania. Ako na novom Ferrari? Sa potom cudujes, ze ludia nadavaju, ziju z ruky do huby, nemozu si dovolit ist na par dni na predlzeny vikend a vy vyvoleni mate miliardy a provokujete ludi. Ludia si nemozu dovolit co len malicky nadstandart a vy ste zahojeni na desat generacii. Tak daj pokoj a neprovokuj.

        • 5.2.1.2.2.1.2.1
         Martin Poor says:

         Klobuk dolu, takto umyty mozog “mienkotvorcami” som uz dlho nevidel. Pre teba je kazdy, kto zivi 4 000 rodin zlodej, pretoze podnika. Pre teba je zlodej aj ten, co vlastni tu malu predajnu potravin, v ktorej si obcas kupis chlieb. Jediny koho nepovazujes za zlodeja je vlastnik PSA, KIA, alebo VW, lebo ten je daleko a z tvojich dani predsa “vytvara pracovne miesta”, gratulujem :D

 6. 6
  martin g says:

  dobre to tam je, v pohode to tam je… uz vidim nejakych dochodcov ako ich to tam na seba nalepi, ked to nebudu cakat

 7. 7
  mo says:

  Jednoduchý pekný nápad, ktorý som už niekde síce vydeľ, ale 100x lepší ako gýčová kráľovská fontána, aneb- vaňa s bižutériou od rodinkárskej mestskej firmy Dušan Doka a Peter Purdeš, ktorí si medzi sebou bezhlavo rozdelili celú pešiu zónu . Nová pešia zóna dopadla katastrofálne a to vám povie, každý architekt s univerzitným vzdelaním. (Hala balalad)

 8. 8
  Anton says:

  Co je na tom pravda ze primator Butko chodi Poorovi a jeho ludom na koberceky????

 9. 9
  Ján Hrubý says:

  Ešte mi nedá, aby som nekonštatoval jednu vec. Preložte si to každý po svojom, ale treba nasledujúce riadky čítať trošku s nadhľadom a úsmevom. Tí všeobecne spokojní, ktorých je väčšina, ocenia každý krok, ktoré toto mesto pozdvihne, pričom nemajú potrebu verejne svoju pokojnosť hlásať. Robia to inak. Tí, ktorí sú nespokojní, kritikou nešetria, ale väčšinou je adresná a argumentačne schopná. A tých niekoľko ultrapobláznených ľudí, ktorí majú radi konšpirácie a ráno vstávajú s tým, že všetko je zlé, všetko je o ničom a treba za to niekoho minimálne ukrižovať, vyjadrujú svoje hlúpe názory pod pseudonymom na internetových portáloch, pretože sú zbabelci resp. pri najmenšom úplne neschopní urobiť čokoľvek, čo by ich nespokojnosť mohlo napraviť. A keďže sa ja považujem za večného optimistu a snažím sa robiť veci čo najlepšie, idem míňať svoju energiu plnohodnotnejšie. Podaktorí krikľúni môžu aj naďalej onanovať nad tým, akí sú za klávesnicou úžasní… nikomu to však nič neprinesie. Tak sa tu teda majte, všetkým prajem príjemný deň :)

  • 9.1
   Flego says:

   :-) Máš to pomýlené, to nieje všeobecná spokojnosť, ale všeobecná rezignácia na politiku a politikov. Tie sobotné voľby hovoria za všetko. A tých ultrapobláznených nebude len niekoľko, pretože moje príspevky sú zelené a tvoje sa červenajú……

  • 9.2
   Heisenberg says:

   Ja mám pocit, že jediný onanista tu písal pod Vaším menom. Od prvého príspevku až po posledný. Máte to celé pomýlené, poplácavate sa tu sami seba po pleciach za darček pre mesto (teraz myslím lavičku) a sám snáď veríte tomu, že to je celé tak dobre a ľudia su iba nevďační a nespokojní z presvedčenia a naivne sa tešíte tým ostatným, ktorí skáču nadšením nad lavičkou.
   Lenže ja mám skôr pocit, že Vás a vás tu kritizujú ľudia, ktorí ako-tak poznaju ako to v Trnave chodí a Who is Who. Preto je napríklad skupina ľudí, ktorá vidí super novú lavičku a zdá sa jej to super nápad a tam to končí, lenže bohužiaľ pre Vás a pre vás, je aj veľká skupina ľudí, pre ktorých má takýto darček veľmi trpkú pachuť. To isté platí o ostatných filantropických aktivitách vášho OZ akokoľvek sú ohromujúce.
   Snažíte sa tu navodiť dojem nejakých falošných sympatií k OZ Za lepšiu Trnavu, ale uniká Vám podstata – to združenie by tu nebolo, keby sa mesto riadilo transparentne a zodpovedne. Spomínať tu rozdeľovanie si natierania lavičiek a plôch na kosenie je skutočne slaboduché, pretože sa o to má starať mesto a nie nejaké OZ (mimochodom máme už dlhšiu dobu možnosť sledovať komu to ako ide).
   Zdá sa mi, že nemáte ani úplne jasno v tom, či ste do OZ Trnava máme na viac naliali peniaze na realizáciu veľkých projektov Vy alebo niekto iný (ale verím, že to môže byť opojný pocit pre toto OZ pracovať) a nemáte ako vidím ani pojem o tom, ako súvisí lavička s politickou stranou v tomto prípade.
   Aby som ušetril čas – lavička mi absolútne nevadí, skoro by som povedal, že “palec hore”, konšpiračné teórie neznášam, nie som ani úplne neschopný, nemám ruky vo vačkoch a aj sa angažujem pre svoje okolie, len je mi na vracanie z takéhoto Vášho a vášho selfpromo v komentároch.
   Kto potrebuje viac k onanii, nech navštívi FB stránku OZ Trnava máme na viac a odsleduje si (čítať odspodu) vznik tohto lavičkového projektu (možno dostanete pár nových lajkov, keď už ste museli tak dlho a pracne kresliť výkresy a vybavovať korešpondenciu s mestom – odľahlo mi, že vám to nakoniec skutočne povolili).
   Mimochodom – na tomto portáli nájdete tie dlhoočakávané reakcie.
   Slnečný deň aj Vám.

   • 9.2.1
    Ján Hrubý says:

    Neviem, prečo máte pocit, že sám seba poplácavam po pleci kvôli tomuto darčeku. Opak je totiž pravdou. V mojich príspevkoch reagujem iba na predošlé príspevky, ktoré podľa môjho názoru nepochopili podstatu tohto počinu. Viac krát som ale napísal, že mi nepochopenie samozrejme nevadí, dokonca sa rád pobavím s každým, kto vecne argumentuje. Absentuje mi teda vo Vašej reakcii racio, ktoré by potvrdzovalo tvrdenie o tom, že sa tu nejak vzrušujem nad usmiatou lavičkou. Iste ma teší, že sa to podarilo a teší ma ja to, ak sme urobili ľuďom radosť, ale medzi riadkami podsunutý Vašou osobou akýsi fetiš je od veci :)
    Mne kritika nevadí. Kritiku bez problémov znesiem, viem o nej diskutovať, viem ju prijať, dokonca viem vyvodiť sebareflexívne dôsledky. Ak je ale “kritika” resp. štekanie iba preto, lebo z nejakého dôvodu niekto štekať na objekt (subejkt) chce a riadi sa tým, že kto chce biť, palicu si nájde, je táto “kritika” pre mňa absurdná. Viete, veľa ľudí si myslí, že vie, ale pravda je taká, že nevie buď v porovnaní so svojimi vedomosťami vôbec nič, alebo vie len veľmi málo. Často krát sú tieto ich polovedomosti založené na polopravdách a fabuláciách, pričom takto “vedomosťami obohatený” človek verí vo vlastnú a žiadnu inú pravdu. Ak nie je schopný prijať iný názor resp. si bude stále mlieť dookola iba svoje v akomkoľvek ponímaní, je to v prvom rade škoda pre neho samého. Ale znovu, ja to akceptujem a prijímam, žiaľ, ako fakt. Nech ale nikto nečaká, že sa budem na to iba pozerať a nič nerobiť. A nedá mi trošku s úsmevom na tvári napísať, že trpkú príchuť, ktorú spomínate, som v živote zažil veľa krát a určite ju veľa krát ešte zažijem. Ak som ju ale pocítil v súvislosti s niečim, čo malo hlavu a pätu, malo to potešiť alebo pomôcť, obrazne povedané som si vypláchol hubu, aby som sa zbavil trpkosti, uznal som, usmial sa, podal ruku, pochválil… Neočakávam to ale od ľudí, ktorí sú “a priori” a bezhlavo buď ultra za alebo ultra proti, lebo majú na to svoj mne neznámy dôvod (ani ho netúžim poznať)
    Čo sa týka rozdeľovania kosenia alebo natierania, skúste si ešte raz prečítať, prečo som to napísal. Vzhľadom na Váš konštruktívny prejav to určite pochopíte :) Úplne s Vami súhlasím, že by to malo robiť v plnom rozsahu mesto resp. by na takéto práce mal byť vytvorený mechanizmus. Zábradlia, lampy, kosenie, psie exkrementy, lavičky, drobná architektúra… na tomto všetkom by sa malo neustále pracovať, pretože keď skončíte na konci mesta, môžete sa vrátiť na jeho začiatok…
    Čo sa týka financovania OZ a vecí, o ktorých v tejto súvislosti píšete, mám pocit, že sa snažíte nabudiť u čitateľov dojem, že som minimálne intelektuálne nekompetentná osoba, ktorá robí to, čo jej povedia. HLBOKO sa mýlite ;) Apropo, na výrobu lavičky sme sa poskladali ;)
    Mne ja od žalúdka zle a napína ma v podstate každý deň z pohľadu na tento svet, takže si z toho nič nerobte…
    A úplne na záver dodám len toľko, že lekári hovoria o onanii ako o zdraviu prospešnom konaní. Na mysli mám nie len fyzické, ale aj psychické zdravie.
    Ak sa niekto čuduje tomu, prečo sme skĺzli k sebaukájaniu, nič si z toho nerobte. Je to výsledok nepochopenia podstaty, ktorý odzrkadľuje zaslepenosť niektorých z nás :)

    PS: Dnes to vyzerá na dážd, tak dúfam, že p. Ing. Flego nebude mať depresie a nezahltí Patrikov portál negativitou :)

 10. 10
  mo says:

  už sa na tie reakcie vyserte, keď vám niekto niečo vylepší meste tak ho podporte a keď vám niekto niečo pokazí tak zneste kritiku. Chytať sa za každú cenu starých chýb a robiť z koňa vola to je také detinské . Ľahko sa ukazuje na druhých čo majú peniaze prstom ale zmojich vlastných skúseností viem, že aj s tými malými peniazmi, ktoré máme sa chováme často ku svojim blížnym horšie ako hyeny. Podporujme sa , pomáhajme si naprieč triedami a v Trnave sa budeme cítiť lepšie. Dôležité je ako sa na nás zo zahraničia budú pozerať. Tí nás spoznajú až keď sem prídu, čo sme schopný im ponúknuť, či kvalitu alebo frflanie .

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.