reklama

Na Univerzitnom námestí sa uskutoční spomienka na pápeža Jána Pavla II.

Mnohí z nás máme v živej pamäti, ako sme stáli v koridoroch s nádejou, že uvidíme papamobil, v ktorom sedel pápež Ján Pavol II. Stáli sme v katedrále, na Univerzitnom námestí, Trojičnom námestí, alebo sme lemovali Hlbokú ulicu. Dúfali sme, že možno práve pri nás sa zastaví, že práve nám požehná. Ťažko tomu uveriť, no je to už 20 rokov čo Trnavu navštívil tento svätý muž.

Vo štvrtok 18. mája 2023, v deň jeho narodením sa na Univerzitnom námestí pri soche sv. Jána Pavla II. uskutoční pocta tejto mimoriadnej osobnosti našich dejín. Podujatie začne v tradičnom čase o 16:30.

Počas tejto spomienky zaznie niekoľko príhovorov a zvukovým záznamom si pripomenieme jeho požehnanie v našej katedrále sv. Jána Krstiteľa. Súčasťou spomienky bude aj slávnostné položenie venca k jeho soche.

Viac informácií je možné získať na FB stránke OC KDH Trnava.

(ts)

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 16. mája 2023 20:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.