reklama

Na Univerzitnom námestí pribudli nové lampy verejného osvetlenia

Krátko pred vianočnými sviatkami vyriešilo mesto doterajšiu absenciu verejného osvetlenia pri parčíku na Univerzitnom námestí inštaláciou šiestich nových lámp.

Historizujúce osvetlenie vizuálne korešponduje s lampami použitými v susedstve námestia na Hornopotočnej ulici pri Univerzitnom parčíku.

Lampy sú tiež takmer identické ako na Kapitulskej ulici.

lampy-univerzitne-1
lampy-univerzitne-2
lampy-univerzitne-3
Verejné osvetlenie doposiaľ pri parčíku chýbalo

V rámci celkovej obnovy priestoru Univerzitného námestia pri Katedrále sv. Jána Krstiteľa a budove bývalej Lekárskej fakulty Trnavskej univerzity v decembri vymenili obvodovú časť poškodeného asfaltového chodníka za betónovú dlažbu s bezbariérovými úpravami.

Odstránili tiež sedem starých stromov, ktoré nahradili novou výsadbou.

V jarných mesiacoch, po ukončení rekonštrukcie chodníkov, dokončia aj úpravy trávnatých častí. Pôvodná plocha trávnika bude zväčšená približne o 100 štvorcových metrov.

Na jeho obnovu sa použije odolná ihrisková zmes, aby trávnik po vypestovaní mohol slúžiť návštevníkom aj na prípadné posedenie.

Ulož ako PDF
Napísal 27. decembra 2013 12:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Na Univerzitnom námestí pribudli nové lampy verejného osvetlenia”

 1. 1
  danTT says:

  Super. je to pekné….ten priestor pôsobí úplne inak (rovnaké by som očakával aj na Hviezdoslavovej)
  Ešte treba vymeniť tie 3 ks “komunistických placiek” čo tam na hornopotočnej z “nejakého neznámeho dôvodu” stále sú, keďže sa na tejto ulici riešili lampy aspoň 4x.(1xhornopotočná, 2xnovostavba hornopočná,3x parčík, 4x teraz…)Na 5x sa to už konečne snáď podarí skompletizovať….

  • 1.1
   Andrej says:

   …takisto chvalim….uplny rozdiel oproti dodrbanej pesej zone…takyto styl mal byt aj tam, aj na namesti a na Stefanikovej…

 2. 2
  . says:

  pre Miroslav Laho ,
  a nerozmýšľal si nad tým, že tá rôznorodosť môže byť v prípade historizujúcich prvkov prirodzenejšia, a teda i zámer, ako uniformita v celom meste, pretože ani samotné staré mesto nebolo postavené podľa jedného projektu ako napr. nejaké panelové sídlisko a tá rôznorodosť má vyjadriť rôzne časové obdobia jeho budovania, či opráv? Rovnako robia v Trnave i napr. dláždenie, každý kúsok je iný. Ale tak ako to robia u nás, som si všimol, že to robia i v Prahe, takže netreba si myslieť, že tu chýba akási koncepcia, skôr to je tvoj osobný názor. Ale iné som si všimol po inštalovaní nových lámp na Univ. nám. a to že jedna je postavená priveľmi nakrivo. Dúfam, že to bude kolaudačná závada a vyrovnajú to.

 3. 3
  citatel says:

  Je super ze sa to tam robi,lampy tam pasuju.Jediny dotaz k tej vete ze lampy koresponuduju a su takmer identicke z tymi dalsimi.Staci pozriet foto c.3 a je na prvy pohlad zrejme ze lampy ktore su vedla vchodu do hotela su ine ako tie nove na foto uplne najblizsia:)

 4. 4
  Tibor Pekarcik says:

  Osvetlenie je fajn, ideálne prepojiť to s rekonštrukciou Hviezdoslavovej a mame komplexnejší výsledok rekonštrukcie. Posunme voľby o rok neskôr a bude aj to!:-)

 5. 5
  dodo says:

  Bol som sa na to pozriet. Ziadna slava. Pribudol dalsi typ dlazby, lampy su ine ako tie pri hotely …. celkovo to posobi klasicky trnavsky – provizorne.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.