reklama

Na Univerzitnom námestí pribudli nové lampy verejného osvetlenia

Krátko pred vianočnými sviatkami vyriešilo mesto doterajšiu absenciu verejného osvetlenia pri parčíku na Univerzitnom námestí inštaláciou šiestich nových lámp.

Historizujúce osvetlenie vizuálne korešponduje s lampami použitými v susedstve námestia na Hornopotočnej ulici pri Univerzitnom parčíku.

Lampy sú tiež takmer identické ako na Kapitulskej ulici.

lampy-univerzitne-1
lampy-univerzitne-2
lampy-univerzitne-3
Verejné osvetlenie doposiaľ pri parčíku chýbalo

V rámci celkovej obnovy priestoru Univerzitného námestia pri Katedrále sv. Jána Krstiteľa a budove bývalej Lekárskej fakulty Trnavskej univerzity v decembri vymenili obvodovú časť poškodeného asfaltového chodníka za betónovú dlažbu s bezbariérovými úpravami.

Odstránili tiež sedem starých stromov, ktoré nahradili novou výsadbou.

V jarných mesiacoch, po ukončení rekonštrukcie chodníkov, dokončia aj úpravy trávnatých častí. Pôvodná plocha trávnika bude zväčšená približne o 100 štvorcových metrov.

Na jeho obnovu sa použije odolná ihrisková zmes, aby trávnik po vypestovaní mohol slúžiť návštevníkom aj na prípadné posedenie.

Ulož ako PDF
Napísal 27. decembra 2013 12:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Univerzitnom námestí pribudli nové lampy verejného osvetlenia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.