reklama

Pribudnú nové lampy, mesto vymení desiatky starých stožiarov verejného osvetlenia

Postupná obnova verejného osvetlenia na území Trnavy bude pokračovať aj v roku 2016.

Mesto plánuje komplexne zrekonštruovať alebo doplniť chýbajúce verejné osvetlenie vo viacerých lokalitách.

Rekonštrukcia verejného osvetlenia v rozsahu výmeny káblového vedenia a výmeny stožiarov vrátane výložníkov a svietidiel sa má uskutočniť na Mikovíniho ulici, kde je navrhnutá výmena 28 skorodovaných stožiarov.

Na Vajanského ulici pri historických hradbách vymenia štyri zastaralé stožiare za historické, na Kamennej ceste nad novým chodníkom pre peších a cyklochodníkom pribudne 40 nových lámp verejného osvetlenia. Niekoľko nových kusov inštalujú aj na Hornopotočnej ulici.

osvetlenie-led-1

Ilustračné foto

Doplnenie nových stožiarov na základe požiadaviek občaobčanov sa má v tomto roku dotknúť ulice G. Dusíka 62-63, jeden stožiar pribudne pri schodisku z ulice Vl. Clementisa smerom na ulicu V jame a rovnako jednu novú lampu nainštalujú na Strmej ulici.

Nové osvetlenie pribudne aj nad chodníkom a cyklochodníkom na Veternej ulici (4 kusy) a vo vnútrobloku pri bytových domoch na ulici Andreja Hlinku 40-52, kde budú umiestnené dva nové stožiare.

Inštalácia nových stožiarov a rekonštrukcia poškodených a zastaralých káblových rozvodov, stožiarov a svietidiel bude stáť v tomto roku približne 200-tisíc eur.

Na bežné výdavky na údržbu verejného osvetlenia (bežné opravy svietidiel, výmena výbojok a poistiek, opravy a výmeny krytov stožiarov, odstraňovanie porúch na elektrickom vedení, výpadky zariadenia, odstraňovanie následkov vandalizmu, preventívne kontroly a podobne) vynaloží trnavská radnica v tomto roku viac ako 350-tisíc eur.

Predpokladané výdavky na elektrickú energiu spotrebovanú verejným osvetlením a cestnou svetelnou signalizáciou predstavujú v roku 2016 sumu 465-tisíc eur.

Na území mesta Trnava funguje podľa aktuálnych informácií takmer 6400 svetelných bodov. Od roku 2010 pribudlo v Trnave takmer 300 nových svetelných bodov.

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2016 12:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pribudnú nové lampy, mesto vymení desiatky starých stožiarov verejného osvetlenia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.