reklama

Mesto začalo s modernizáciou stožiarov verejného osvetlenia

Mesto Trnava začalo v minulých dňoch s avizovanou rekonštrukciou a modernizáciou verejného osvetlenia. V prvej fáze príde k výmene stožiarov na sídlisku Prednádražie na uliciach Čajkovského a Beethovenova. Postupne trnavská samospráva vymení aj vďaka nenávratnej dotácii z európskych štrukturálnych fondov vo výške 245-tisíc eur stĺpy verejného osvetlenia aj na ulicach Hospodárska, Clementisova, pri obytnom súbore Hlboká a V jame na Družbe.

Prvá obnova stožiarov začala pri Parku Janka Kráľa na okraji Čajkovského ulice

Celkovo dôjde na území mesta k modernizácii a obnove 122 stožiarov, vrátane nosných a podporných konštrukcií.

„Technický stav verejného osvetlenia v týchto lokalitách už nezodpovedá súčasným nárokom prevádzky. Jestvujúce svietidlá sú sodíkové, niektoré bez optických krytov, ktoré sa už v súčasnosti nevyrábajú. Inštalovaním nových technických zariadení bude zabezpečené splnenie náročných požiadaviek na efektivitu a údržbu verejného osvetlenia. Rovnako sa zavedením vyspelých a environmentálne šetrných technológií minimalizuje energetická náročnosť verejného osvetlenia,“ zdôrazňuje mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2011 16:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto začalo s modernizáciou stožiarov verejného osvetlenia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.