reklama

Mesto vymení staré stožiare verejného osvetlenia na Cukrovej ulici

Avizovaný projekt výmeny zastaralých stožiarov verejného osvetlenia na Cukrovej ulici čaká už len na vydanie stavebného povolenia. Trnavská samospráva plánuje odstrániť pôvodných 20 stožiarov a na ich miesto osadiť 24 nových.

„Tento projekt rieši návrh nového verejného osvetlenia po pravej strane jestvujúcej komunikácie na Cukrovej ulici, tvoriacej spojnicu ulíc Pri kalvárii a Hajdóczyho. Osadených bude 24 stožiarov s výškou 8 m s jednoramennými výložníkmi so sklonom 15 stupňov, súčasťou výmeny bude osadenie nových svietidiel a inštalácia nových rozvodov. Po zrealizovaní nového verejného osvetlenia bude staré v počte 20 kusov zdemontované (svietidlá, stožiare, výložníky, elektrická výzbroj, betónové základy).
Káble VO v celkovej dĺžke 838 m budú demontované len v miestach, v ktorých budú odkopané pri nových zemných prácach. Demontovaný materiál bude odvezený na skládku určenú správcom VO. Projekt zároveň rieši prekládku dvoch elektromerových rozvádzačov a ich napojenie z jestvujúcich káblových rozvodov,“
uvádza sa v textovej časti projektu pre vydanie stavebného povolenia.

Postaviť dva chodníky a vymemniť staré verejné osvetlenie. Taký je zámer mesta na Cukrovej ulici v tomto roku

Na Cukrovej ulici vzniknú v priebehu tohto roka aj nové chodníky pre chodcov a cyklistov. Podľa schváleného projektu má byť chodník pre peších široký 1,5 m, cyklochodník má mať šírku dva metre. Doteraz absentujúce priestory určené pre chodcov a cyklistov budú situované na pravej strane bližšie k areálu cukrovaru. Chodník bude od komunikácie oddelený jeden a pol metra širokým pásom zelene.

Pôvodný zámer zrekonštruovať cestnú komunikáciu na Cukrovej ulice ešte v roku 2011 mesto prehodnotilo. K realizácii projektu príde pravdepodobne o rok neskôr.

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2011 11:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto vymení staré stožiare verejného osvetlenia na Cukrovej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.