reklama

V Univerzitnom parčíku sa opäť spojí čítanie s príjemnou muzikou

V piatok 4. júla sa uskutoční v Univerzitnom parčíku v poradí druhý Literárno – hudobný večer.

Podujatie ponúka Trnavčanom možnosť prežiť piatkový večer v centre mesta trochu inak ako obvykle – s knihami bez sociálnych sietí, pod holým nebom namiesto barov.

lit-vecerII

Pozvanie organizátorov z projektu Bookpoint prijala výborná trnavská autorka Eva Luka.

Vlastným menom Eva Lukáčová sa venuje najmä poézii, v ktorej sugestívnym spôsobom tematizuje rôzne aspekty ženstva, intímnu polohu vzťahov a kontrasty zensko-mužských archetypov.

Hudobným hosťom večera budé skupina Romanika, ktorej hudobná tvorba vychádza z tradície cigánskej hudby premiešanej s world-ethno music.

V ich hudobnom prevedení sa stretávajú šansónové nálady, pouličný kabaret, iskrivé čardáše a bujaré pesničky, ktorými chcú osláviť pravdu, múdrosť a poukázať na úbohosť politickej moci.

“Rozhodli sme sa pokračovať v oživení priestoru Univerzitného parčíka. Plánujeme tu organizovať literárne čítania s hudobným oživením, diskusné večery na rôzne témy a podobne,” priblížil Juraj Zamborský, spoluautor projektu verejnej knižnice v bývalej telefónnej búdke umiestnenej pri parčíku a Trnavskej univerzite.

Udalosť na Facebooku TU.

univerzitny-parcik
Univerzitný parčík

Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2014 9:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.