reklama

Mesto buduje závlahový systém v dolnej časti parčíka za daňovým úradom na Družbe

Ani dolná časť parčíka za daňovým úradom v Trnave už nebude trpieť suchom počas letných horúčav. Postará sa o to automatický zavlažovací systém, ktorý v týchto dňoch buduje mestská samospráva v rámci opatrení na zmiernenie dopadov zmeny klímy. Práce v majú byť hotové do konca apríla, na ich realizáciu je v rozpočte mesta vyčlenených vyše 39 tisíc eur.

Prvú časť zavlažovacieho systému v hornej časti parčíka s detským ihriskom a trvalkovými záhonmi odovzdalo mesto do používania v roku 2013. Zdrojom vlahy, ktorá zabezpečovala dobrú kondíciu zelene na ploche vyše jeden a pol hektára, je studňa, ktorú mesto vybudovalo na tomto mieste pred piatimi rokmi.

Na ňu bude teraz napojený rozvod potrubia v celkovej dĺžke 260 metrov a v hĺbke 40 centimetrov pod povrchom pôdy, ktorý sa má postarať aj o závlahu dolnej časti parku až po detské ihrisko na Agátke.

Foto: (eu)

Zavlažovacie telesá – postrekovače trávnika sa budú vysúvať iba v čase zavlažovania. Kvapôčková závlaha stromov vylúči riziko šoku z jednorazovej zálievky studenou vodou v horúcich letných dňoch. Súčasťami automatického zavlažovacieho systému budú aj tri šachty na elektromagnetické ventily a riadiace jednotky.

Vďaka závlahám budú mať mladé stromy väčšiu šancu dorásť v zdraví do svojej prirodzenej veľkosti.

Ich schopnosti zadržiavať vlahu, produkovať kyslík a ochladzovať ovzdušie v budúcnosti významne prispejú k zlepšeniu klímy v tejto lokalite.

(TS mesta Trnava)

Foto: archív

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2017 6:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto buduje závlahový systém v dolnej časti parčíka za daňovým úradom na Družbe”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.