reklama

Mesto otvorilo nové detské ihrisko na Družbe za daňovým úradom

Veľké detské ihrisko, ktoré vybudovala trnavská mestská samospráva na sídlisku Hlboká za daňovým úradom, je už otvorené. Malí i väčší zvedaví a netrpezliví Trnavčania si konečne môžu vyskúšať rozmanité možnosti jednotlivých zostáv kreatívnych fínskych a švédskych hracích prvkov, ktoré sú prvé svojho druhu v Trnave.

Samotné ihrisko, ktoré sa rozkladá na ploche takmer 2 000 m2, bolo hotové už koncom júna, ale s ohľadom na čerstvú výsadbu v okolí, ktorej úspešné ujímanie veľmi ohrozili horúčavy, muselo byť jeho odovzdanie verejnosti odložené. „Touto cestou sa chce mestská samospráva poďakovať občanom a predovšetkým deťom za trpezlivosť a rešpektovanie opatrení, ktoré mali zabezpečiť dostatočné podmienky na zakorenenie 1 500 m2 trávneho koberca položeného medzi štrkovými hracími poľami,“ povedala Jarmila Garaiová z úseku urbanisticko-architektonickej koncepcie odboru územného rozvoja a koncepcií mestského úradu.

Hračky na ihrisku sú rozmiestnené do pásiem podľa veku detí. V prvom pásme, umiestnenom najbližšie k dvom vstupom z odpočinkovej zóny, sú hracie prvky pre najmladšiu vekovú kategóriu – dve pružinové hojdačky Psík a Kohútik, točidlo, domček Lienka so šmykľavkou, hracia zostava s dvomi šmykľavkami, závesná dvojitá hojdačka pre batoľatá a vahadlová hojdačka. Minimálny vek malých užívateľov týchto hračiek je na základe odporučenia dodávateľa jeden, dva, prípadne štyri roky. Maximálny vek detí by tu nemal byť vyšší ako šesť, deväť alebo desať rokov. Minimálny a maximálny užívateľský vek je uvedený na nálepke s modrým „smajlíkom“, ktorou je opatrená každá hračka.

V druhom hracom pásme je umiestnená kovová zostava Agito s atypickou otočnou hojdačkou v tvare zvonu a šmykľavkou v tvare banánu, zaujímavá aj tým, že maximálna užívateľská veková hranica je neobmedzená. Okrem nej je tam kovový pedálový kolotoč a dvojpružinová hojdačka pre deti vo veku 3 až 12 rokov.
V treťom, od bytoviek na Ulici V. Clementisa najvzdialenejšom hracom pásme, sú hracie prvky pre deti do 15 rokov – závesná lanovka, lanová gymnastická zostava, otočná 4-hojdačka a dvojmiestna závesná hojdačka. Minimálna veková hranica je s výnimkou lanovej zostavy 6 rokov.

Priestor dopĺňa veľká smetná nádoba v podobe medveďa, nechýba deväť parkových lavičiek s operadlami a dve kruhové lavičky rozmiestnené pod tromi stromami.

Na vybudovanie tohto ihriska a na mobiliár na veľkej odpočinkovej zóne a pod svahom vynaložilo Mesto Trnava 103 099 eur.


Základné inštrukcie na využívanie ihriska budú zverejnené na informačnej tabuli, ktorá je nainštalovaná medzi hlavnými vstupmi. Občasné malé obmedzenia v jeho využívaní môžu byť vo vegetačnom období spôsobené kosením trávnatých plôch a ich celoplošným zalievaním, pletím živých plotov a trvaliek, a i.
Celé upravené územie medzi zimným štadiónom, oplotením Základnej školy na Spartakovskej ulici, budovami Trnavského samosprávneho kraja, daňového úradu a bytovými domami na Hlbokej 11 až 20 bude naďalej mestom a mestskou políciou monitorované nielen s cieľom zabrániť vandalským útokom na ihrisko a zeleň, ale aj v súvislosti s dodržiavaním všeobecne záväzného nariadenia o niektorých podmienkach držania psov v meste. Na voľný výbeh pre psov na tomto území je všeobecne záväzným nariadením určená výhradne lokalita na druhej strane bytových domov Hlbokej ulice 11 až 20.

Mestská samospráva verí, že občania budú toto jedinečné ihrisko aj s okolitým zveľadeným priestranstvom považovať za svoje v tom najlepšom zmysle slova, využívať ho so svojimi deťmi na oddych a zábavu a v rámci svojich možností aj pomáhať pri jeho ochrane pred nezmyselným poškodzovaním.

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2010 18:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Mesto otvorilo nové detské ihrisko na Družbe za daňovým úradom”

 1. 1
  Ladislav says:

  Je to radosť vidieť takú veľkú zmenu v životnom prostredí sídliska, ktorá sa môže stať vzorom pre všetky mestá na Slovensku

  • 1.1
   Monika says:

   Ano, ano, len kto vie, ako dlho to tam vydrziii …. Nedavam tomu velku zivotnost …

   • 1.1.1
    Ladislav says:

    Určite to prežije – mám na mysli park, ale detské ihrisko je problém. Treba asi len veriť, že tak skoro nebude zdevastované…..

 2. 2
  Bohuslav says:

  Maš tam kameru, ktora je napojena na policiu.

 3. 3
  Barbora says:

  katastrofa… na sidlisku Lincianska nepostavi nikto detske ihrisko…

 4. 4
  Adriana says:

  krasna realizacia,naozaj velmi pekne,len……dokedy!!!!

 5. 5
  Rozalia Rajcherova says:

  Som rada že bývam na tomto sidlisku

 6. 6
  sportovec says:

  Nic proti – je to pekne a verim ze si rodiny s detmi pridu na svoje, ale mam tu iny postreh z Trnavskych ihrisk. Boli ste niekto v poslednej dobe na futbalovych ihriskach na Slavii? My sp artiou chodime pravidelne uz niekolko rokov 2x do tyzdna hravat futbal a velmi nerad sledujem ako sa uz v poradi piate ihrisko oplotilo 3 metrovym plotom a zostalo uz iba jedno jedine o ktore sa aj tak skoro vobec nikto nestara. Pani poslanci by sa mali zobudit. To naozaj maju vsetci sediet po krcmach a fetovat po bytoch??? Nebolo by lepsie keby sme prave naopak sportoviska pre verejnost otvarali??? Jedno z ihrisk po ohradeni zostalo v dezolatnom stave – je tam asi pol metrova trava a nikto tam nehrava ziaden sport. Naco je taketo oplotene ihrisko? Kto ma z neho prospech?? Ked zavru aj to posledne hrbolate ihrisko tak si branky dotiahneme pred radnicu a zahrame si futbal priamo na radnici, alebo na trojicnom namesti. HNUS – SOM Z TOHTO KONANIA MESTA ZNECHUTENY

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.