reklama

Nové detské ihrisko v Kamennom mlyne odovzdali v piatok do užívania

Nové detské ihrisko v Kamennom mlyne bude odovzdané do používania v piatok 27. apríla o 10. hodine. Komplexná obnova sa dotkla nielen samotného objektu, ale aj okolitého územia s cieľom vytvoriť príjemné, inšpiratívne a kultivované prírodné prostredie vhodné na detské hry a oddych dospelých.

Na území ihriska boli vybudované nové spevnené plochy z minerálneho betónu. Spevnené boli aj krajnice jestvujúcej komunikácie. Priestor nadobudol dynamický charakter vďaka terénnej modelácii z navezenej zeminy, na ktorú sú osadené jednotlivé hracie prvky – závesná dvojitá hojdačka s plošinou, preliezačka tee pee, šmykľavka inštalovaná na svah, povrazový rebrík, sieť na šplhanie, kývacia klada, rúčkovacie laná, stojky z guľatiny ukončené vyrezanou hlavou vtáka, kolotoč, pružinová hojdačka, hracia tabuľa – ruleta a drevené piano – zvonkohra.


Súčasťou ihriska je nové ohnisko so sedením a oplotenie pri vodnom náhone a pribudol aj nový mobiliár v podobe štyroch lavičiek, odpadkového koša so strieškou, odpadkového koša na triedený odpad, ôsmich stojanov na bicykle a informačného panela.

Na ploche takmer trištvrte hektára sa uskutočnili nové sadové úpravy. Druhová skladba použitých drevín vychádza z prirodzenej druhovej skladby tejto lokality. V areáli sú doplnené kostrové dreviny a rozvoľnené skupiny krov tak, aby plocha ostala pohľadovo otvorená voči Kamennej ceste. Na mieste pôvodných ovocných drevín bol nanovo založený ovocný sad z okrasných jabloní a na oživenie sú doplnené aj ďalšie kvitnúce druhy – päť okrasných čerešní a dva ľaliovníky.


V okolí detského ihriska je podrast zo zmiešaného trávovo-bylinného spoločenstva s názvom Indiánske leto – zmes druhov trvaliek, okrasných tráv a cibuľovín, ktorá celoročne poskytuje estetický efekt. Trávnaté plochy sú komplexne obnovené, jarnú a jesennú kvitnúcu krásu im dodajú nízke cibuľoviny.

Dovedna tu bude 33 stromov, 335 krov, 1 897 pôdopokryvných drevín, 112 výplňových a skupinových rastlín, 88 pôdopokryvných rastlín a 2 840 cibuľovín v trávniku.

Celkové náklady na stavbu sú 72 245 eur.

(tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2012 11:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nové detské ihrisko v Kamennom mlyne odovzdali v piatok do užívania”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.