reklama

Na Hospodárskej ulici odovzdali do užívania ďalšie dva zrevitalizované vnútroblokové dvory

Na Hospodárskej ulici dokončila trnavská radnica ďalšie dva zrevitalizované vnútroblokové dvory, označené ako 1 a 2. Dvory poskytujú kvalitný verejný priestor pre všetky vekové kategórie.

„Revitalizácia dvorov je výsledkom participatívneho plánovania a následného projektu, ktorý zohľadnil pripomienky a potreby verejnosti. Centrom záujmu sú v oboch prípadoch detské ihriská, to vo Dvore 1 je určené primárne pre deti vo veku od troch do šiestich rokov a vo Dvore 2 pre väčšie deti,“ priblížila mestská samospráva.

FOTO: Mesto Trnava

Dvor 1 leží pri Študentskej ulici, jeho spevnené plochy dostali nový povrch a v blízkosti pribudla zeleň. Na samotnom ihrisku sa nachádza menšia herná zostava so šmykľavkou, pieskovisko s tieniacou konštrukciou, menšie pružinové a reťazové hojdačky, preliezačky v podobe tunela, interaktívne herné panely a ďalšie originálne herné prvky.

Na ihrisku sú aj lavičky a piknikový set na sedenie, v priestore vnútrobloku pribudli polopodzemné kontajnery, odpadkové koše na triedený odpad so strieškou, sušiaky na bielizeň a cyklostojany.

Dvor 2 takisto dostal nové povrchy. Tunajšie detské ihrisko pre väčšie deti má originálne herné prvky, zostavu so šmykľavkou, pružinové a reťazové hojdačky a trampolíny. Jeho povrch je z liatej gumy v prírodných farbách.

Ani tu nechýbajú lavičky a piknikový set na sedenie, koše na triedený odpad, cyklostojany a sušiaky na bielizeň. Obyvatelia si môžu oddýchnuť na drevených hranoloch na trávniku na slnečnom mieste i pod korunami stromov.

„Všetky hodnotné dreviny vo dvoroch ostali zachované. Pribudli k nim nové stromy aj živý plot, ktorý čiastočne ohraničuje detské ihrisko. Živý plot je vysadený aj smerom od frekventovanej Hospodárskej ulice. Úpravou prešli i predzáhradky,“ konštatuje mesto.

Oba detské ihriská sú počas prevádzkových hodín (6.00 h – 22.00 h) otvorené pre verejnosť. Ich revitalizácia bola zatiaľ financovaná z vlastných zdrojov.

V prípade Dvoru 1 išlo o investíciu vo výške 296 651 eur, pri Dvore 2 to bolo 176 121 eur.

Mesto však na tento projekt predložilo žiadosť o poskytnutie dotácie v oblasti podpory regionálneho rozvoja, výzvu vyhlásilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Žiadosť je momentálne v štádiu posudzovania.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júla 2023 10:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.