reklama

Trnavčania si v súťaži Lidl “vyklikali” ďalšie detské ihrisko Žihadielko, stáť má na Hospodárskej ulici

Po úspechu z minulého roka “vyklikali” Trnavčania v súťaži Žihadielko spoločnosti Lidl pre svoje mesto ďalšie detské ihrisko. Radnica v januári oznámila, že v prípade úspechu v súťaži ihrisko umiestni na Hospodárskej ulici. Prvé ihrisko od Lidla v Trnave stojí na Družbe.

Už po druhý raz sa podarilo obyvateľom mesta Trnava získať pre svoje mesto výstavbu detského ihriska v hodnote 87 000 eur. Vďaka hlasovaniu v súťaži Žihadielko sa Trnavčanom podarilo zdolať vo vyrovanom súboji o jednu z dvoch najvyšších pozícií Trenčín.

Trnava získala 83 775 hlasov v kategórii miest a mestských častí, ktoré zvíťazili v rokoch 2016 a 2017. Najvyšší počet hlasov získala Senica – 87 210, tretí Trenčín mal 79 554 hlasov.

Celkovo postaví Lidl v tomto roku na Slovensku ďalších 10 detských ihrísk. Víťazná desiatka, ktorá od Lidla získa ihriská s tematikou sveta Včielky Maje a jej kamarátov, pozostáva pre rok 2018 z Komárna, Popradu, Brezna, Rimavskej Soboty, Senca, Levoče, Štúrova, Bernolákova, Senice a Trnavy.

V súťaži bolo odovzdaných celkom 2,24 milióna hlasov, o možnosť získať Žihadielka sa v období od 15. januára do 28. februára 2018 uchádzalo 74 miest.


Takéto ihrisko postaví Lidl zrejme aj na Hospodárskej ulici

„Projekt Žihadielko už po tretíkrát dokázal, že ľudia sa dokážu spojiť pre dobrú vec. Oproti minulému ročníku sme za rovnaké obdobie zaznamenali o takmer pol milióna hlasov viac, a to bez čo i len jediného porušenia pravidiel. Prvé ihrisko chceme odovzdať na Medzinárodný deň detí a pokračovať budeme v ďalších týždňoch tak, aby si ich deti mohli naplno užívať počas letných mesiacov,“ povedal Matúš Gála, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.

Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia. Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry.

O ihriská súperili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentokrát mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov.

Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov.

Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle.

Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €, čo v súčte troch ročníkov predstavuje hodnotu viac ako 2,6 milióna eur.

Trnavská samospráva ponúkala za aktívnu účasť v súťaži obyvateľom mesta rôzne odmeny a benefity ako napríklad víkendové pobyty, parkovacie karty, vstupenky do kina a ďalšie.

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2018 8:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.