reklama

Na Hospodárskej ulici otvorili celkovo 30. ihrisko Žihadielko, druhé v Trnave

Počet detských ihrísk od spoločnosti Lidl sa zaokrúhlil na tridsať. V sobotu 4. augusta 2018 otvorili desiate tohtoročné a celkovo tridsiate Žihadielko na Hospodárskej ulici 81 v Trnave, ktorá si ho, rovnako ako pred rokom, vybojovala vo verejnom hlasovaní na webe projektu. Spolu so zástupcom spoločnosti Lidl Slovenská republika a viceprimátorom mesta pásku na ihrisku slávnostne prestrihli samotné deti. Prvé Žihadielko v Trnave otvorili v lete minulého roka na Družbe.

„Vyhrať nové detské ihrisko je skvelé, vyhrať dve ešte lepšie. Veľmi sa tešíme, že sa Trnavčania aj tento rok spojili pre dobrú vec a vďaka ich hlasom pribudne v našom meste už druhé ihrisko Žihadielko. Určite prinesie veľa radosti a príjemne strávených chvíľ. Pre väčšie pohodlie návštevníkov sme v jeho blízkosti osadili aj nové lavičky a cyklostojany,“ uviedol primátor Trnavy Peter Bročka. „Vy v Trnave ste opäť ukázali veľkú motiváciu urobiť niečo pre svoje mesto a pre svoje deti. Za to vám patrí zaslúžená odmena vo forme tohto jedinečného ihriska,“ doplnil Tomáš Semanco, zástupca spoločnosti Lidl Slovenská republika.

Diskontný reťazec organizuje projekt Žihadielko od roku 2016, pričom každých 12 mesiacov pribudne na Slovensku desať detských ihrísk s tematikou rozprávky Včielka Maja. O tom kde, rozhoduje v hlasovaní na webe zihadielko.sk verejnosť.


Ihrisko sa nachádza na Hospodárskej 81, oproti supermarketu Lidl


Otvorenie ihriska si užili deti aj rodičia

FOTO: Lidl

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov.

Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách.

Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa budú nachádzať aj lavičky a stojan na bicykle.

Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €. Hodnota všetkých tridsiatich Žihadielok teda prevyšuje sumu 2,6 milióna eur.

O ihriská súperili mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Do súťaže sa tentoraz mohli zapojiť aj víťazi z predošlých dvoch ročníkov.

Celkovo súperilo 74 lokalít v piatich kategóriách – prvé štyri vznikli na základe počtu obyvateľov, piata pozostáva z víťazných miest a mestských častí z rokov 2016 a 2017. Hlasovanie prebiehalo v januári a februári v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali vždy prvé dve lokality.

Popri Trnave uspeli v hlasovaní verejnosti Komárno, Levoča, Brezno, Poprad, Senec, Štúrovo, Bernolákovo, Rimavská Sobota a Senica. Rozhodlo o tom takmer 1,4 milióna z celkovo viac ako 2,24 milióna odovzdaných hlasov. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia.

Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej online hry.

Ulož ako PDF
Napísal 6. augusta 2018 14:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.