reklama

Na Družbe otvorili prvé ihrisko Žihadielko v roku 2017

Prvý prázdninový deň oslávili stovky trnavských detí na novom ihrisku Žihadielko. Získali ho vďaka unikátnemu projektu reťazca Lidl, v ktorom ľudia rozhodli o desiatich lokalitách pre rok 2017.

Pásku na Žihadielku na ulici V Jame 27 prestrihli samotné deti za pomoci primátora Trnavy a generálneho riaditeľa spoločnosti Lidl Slovenská republika.

„Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí hlasovali za Trnavu. Naše spoločné úsilie prinieslo pekný výsledok, ktorý poteší množstvo detí v našom meste,“ povedal Peter Bročka, primátor Trnavy.

FOTO: LIDL

„Žihadielko je určené pre deti, ale aj dospelí sa niekedy chcú znovu cítiť ako deti. Som preto presvedčený, že na tomto ihrisku budú spoločne tráviť svoj voľný čas celé rodiny. Práve to je totiž hlavným cieľom tohto projektu. Gratulujem všetkým Trnavčanom, ktorí sa dokázali spojiť pre dobrú vec,“ uviedol Matúš Gála, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.

V rámci slávnostného otvorenia bol pripravený zaujímavý celodenný program. Na malých návštevníkov čakalo mnoho zaujímavých atrakcií vrátane vystúpení obľúbených Trpaslíkov z RTVS.

O ihriská Žihadielka bojovalo svojimi hlasmi Slovensko premiérovo v roku 2016. Víťaznými mestami sa vtedy stali Banská Bystrica, bratislavská Dúbravka, Šaľa, Pezinok, Sereď, Dolný Kubín, Stropkov, Myjava, Šahy a Vrbové.

Aj v roku 2017 súperili o ihriská mestá, a v prípade Bratislavy a Košíc aj mestské časti, v ktorých sa nachádza aspoň jedna predajňa Lidl. Desiatka víťazov z predošlého roku sa do súťaže už nemohla zapojiť. Z 94 možných lokalít prejavilo záujem zúčastniť sa súťaže 67 miest.

Podľa počtu obyvateľov boli rozdelené do piatich kategórií s cieľom umožniť čo najspravodlivejšie hlasovanie. To prebiehalo v rámci týchto kategórií, pričom ihrisko získali prvé dve mestá z každej kategórie. Hlasovať v projekte Žihadielko mohol skutočne každý, bez akéhokoľvek obmedzenia.

Jediným predpokladom bola registrácia na webe zihadielko.sk a jej potvrdenie prostredníctvom kódu z SMS správy. Bonusový hlas bolo možné získať po absolvovaní jednoduchej hry s Včielkou Majou. Stačilo úspešne absolvovať virtuálnych sto metrov. Počas trvania súťaže nalietala Maja celkovo viac ako 221 000 km, alebo inak povedané – Zem obletela 5,5-krát.

Víťaznú desiatku pre rok 2017 tvoria: Trnava, Trenčín, Levice, Piešťany, Senica, Handlová, Galanta, Skalica, Tvrdošín a Modra. Hodnota ihrísk za roky 2016 a 2017 je spolu 1 740 000 €.

FOTO: LIDL

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2017 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.