reklama

V Trnave odovzdali do užívania zmodernizované športové areály na Bottovej a Spartakovskej ulici

V minulých dňoch odovzdali v Trnave do užívania dva zmodernizované športové areály na Bottovej a Spartakovskej ulici.

Trnavská župa dokončila druhú etapu rekonštrukcie multifunkčného areálu pri Spojenej škole na ulici Jána Bottu v Trnave.

V minulom Trnavský samosprávny kraj dokončil modernizáciu bežeckého oválu, šprintérskych roviniek a pieskového doskočiska. Druhá etapa zahŕňala rekonštrukciu multifunkčného ihriska. Vznikol tak priestor na hru basketbalu, volejbalu, malého futbalu, hádzanej a tenisu.

Stavebné práce obidvoch etáp stáli 280-tisíc eur.


Športový arál Spojenej školy na Bottovej ulici

FOTO: TTSK

Mesto Trnava ukončilo v polovici októbra komplexmú rekonštrukciu a modernizáciu areálu ZŠ na Spartakovskej za takmer 1,5 milióna eur.

V exteriéri školy vznikli funkčné športové zázemia pre športové aktivity vhodné pre výučbu žiakov ZŠ a MŠ, pre oddych detí počas prestávok ako aj v školskom klube, plochy doplnil mobilár a herné prvky.

Rekonštrukcia spočívala vo vybudovaní nového bežeckého oválu na mieste pôvodnej škvárovej dráhy, nových ihrísk s EPDM povrchmi, detského ihriska, rekonštrukcii priestorov medzi školskými pavilónmi, nových parkovacích plôch, sadových úprav, osvetlenia a z realizácie vodozádržných opatrení

Bežecký ovál s dĺžkou 200 metrov bude mať päť dráh, vnútorná plocha bežeckého oválu bude slúžiť ako multifunkčné ihrisko. Za atletickou dráhou pribudnú lezecké hracie prvky a hojdacie siete pod stromami.

V juhozápadnej časti areálu postavili dve nové ihriská s využitím na volejbal, basketbal či hádzanú.

V mimoškolských hodinách môže areál využívať aj verejnosť.


FOTO: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2022 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.