reklama

V areáli ZŠ na Spartakovskej prebehne veľká modernizácia areálu a športovísk, mesto už vybralo zhotoviteľa stavebných prác

Mesto vysúťažilo dodávateľa revitalizácie areálu ZŠ s materskou školou na Spartakovskej ulici. Z troch účastníkov tendra zvíťazila trnavská stavebná forma CS s r.o. s cenovou ponukou v hodnote necelých 1,45 milióna eur.

Ako vyplýva z projektovej dokumentácie, stavebné práce budú pozostávať z revitalizácie celého územia školského areálu.

Súčasťou zákazky je rekonštrukcia všetkých športových povrchov, detského ihriska, spevnených plôch, vybudovanie parkoviska, revitalizácie vstupného priestoru v exteriéri školy, vybudovania osvetlenia športovísk, vodozádržných opatrení zo športovísk a plochých striech dvoch pavilónov školy, ako aj rozsiahle sadové úpravy.

FOTO: Mesto Trnava

Predpokladaná hodnota zákazky vo verejnej súťaži bola stanovená na 1,458 milióna eur s DPH, víťazná ponuka spoločnosti CS bola 1,448 mil. eur s DPH.

Termín ukončenia stavebných prác je v zmluve o dielo stanovený na 4 mesiace od odovzdania staveniska.

Prostredníctvom rekonštrukcie vznikne funkčné športové zázemia pre športové aktivity vhodné pre výučbu žiakov ZŠ a MŠ, pre oddych detí počas prestávok ako aj v školskom klube, plochy doplní mobilár a herné prvky.

„Areál bude v nemalej miere tiež využívaný verejnosťou v popoludňajších hodinách, keďže ide o veľkú spádovú oblasť. Rekonštrukcia spočíva vo vybudovaní nového bežeckého oválu na mieste pôvodnej škvárovej dráhy, nových ihrísk s EPDM povrchmi, detského ihriska, rekonštrukcii priestorov medzi školskými pavilónmi, nových parkovacích plôch, sadových úprav, osvetlenia a z realizácie vodozádržných opatrení,“ približuje mesto Trnava.

Bežecký ovál s dĺžkou 200 metrov bude mať päť dráh, vnútorná plocha bežeckého oválu bude slúžiť ako multifunkčné ihrisko. Za atletickou dráhou pribudnú lezecké hracie prvky a hojdacie siete pod stromami.

V juhozápadnej časti areálu postavia dve nové ihriská s využitím na volejbal, basketbal či hádzanú. Medzi ihriskami bude trávnatá plocha na voľný pobyt alebo cvičenie.

Súčasťou zámeru sú aj sadové úpravy, výsadba stromov či kvetinových záhonov.

FOTO: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2022 9:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.