reklama

Mesto otvorilo v parčíku za daňovým úradom nový Senior FITpark

Mesto Trnava v minulých dňoch odovzdalo do užívania športovisko pre seniorov, kde si vďaka deviatim exteriérovým cvičebným prístrojom budú môcť precvičiť celé telo v príjemnej oddychovej lokalite parčíka za daňovým úradom a úradom samosprávneho kraja.

Senior FITpark je určený prioritne seniorom, ale zacvičiť si v ňom môže ktokoľvek starší ako 15 rokov,“ informoval referát komunikácie mestského úradu.

Oficiálne otvorenie parku je naplánované na 12. júna 2013 počas Pochodu zdravia seniorov, ktorý organizuje Kancelária Zdravé mesto Trnava.

senior-fit-1
senior-fit-2
senior-fit-3
Hoci je nový FITpark určený prioritne starším obyvateľom mesta, v čase našej návštevy prírodné športovisko využívali najmä deti a mládež

Podobné ihriská sú v zahraničí veľmi obľúbené. Lokalita, v ktorej sa trnavský Senior FITpark nachádza, je vybraná zámerne a má pomôcť začleniť sa starším spoluobčanom do života komunity. Susediace detské ihrisko prináša možnosť tráviť čas aktívne so svojimi deťmi či vnúčatami v príjemnom parku, ktorý je doplnený stromami a lavičkami,“ približuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Súčasťou parku sú aj informačné tabule s návodom na použitie jednotlivých zariadení.

Návštevníci si môžu precvičiť telo na deviatich exteriérových cvičebných prístrojoch, ktoré posilňujú cievnu a obehovú sústavu, pomáhajú zvyšovať kapacitu pľúc, zlepšujú celkovú pohyblivosť a precvičujú kĺby.

senior-fit
senior-fit-5
Nový FITpark priamo susedí s detským ihriskom za daňovým úradom a úradom samosprávneho kraja

Zoznam a popis prístrojov umiestnených v Senior FITparku na sídlisku Družba:
1. Malé otáčacie kolesá slúžia na zvýšenie pohyblivosti horných končatín a trénujú zápästia, lakte a ramená. Zvyšujú pružnosť svalov horných končatín, ramenných, chrbtových a brušných svalov
2. Jazdecké zariadenie posilňuje svaly predlaktí, dolných končatín, brucha a hrudníka
3. Šliapadlo posilňuje svaly predlaktí, dolných končatín, brucha a hrudníka
4. Posilňovač nôh slúži na posilnenie a rozvoj svalov dolných končatín a panvy
5. Masážny stroj chrbta slúži na masírovanie chrbtových svalov, zlepšuje prekrvenie, krvný obeh a pomáha uvoľňovať napätie v oblasti chrbtových svalov a pás
6. Šliapadlo – korčule sú určené na posilňovanie svalov dolných končatín, brucha a chrbta
7. Veslovanie je vhodné na precvičenie a posilnenie celého tela
8. Mini lyžovanie uvoľňuje oblasť pásu. Posilňuje svaly v oblasti brucha, bedrovej oblasti a nôh
9. Šliapadlo – lyže posilňuje horné a dolné končatiny a bedrový pás. Posilňuje a buduje svaly, zlepšuje pohyblivosť kĺbov

Projekt Senior FITpark bol realizovaný vďaka grantovému programu Pozitívna energia pre šport 2013 z Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis.

Panoramatický pohľad na lokalitu Senior FITpark-u. Pre zväčšenie kliknite na obrázok:
senior-fit-pano

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2013 17:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto otvorilo v parčíku za daňovým úradom nový Senior FITpark”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.