reklama

V parčíku na Družbe pribudne street workoutový park určený na cvičenie pod holým nebom

Priestor parčíka za daňovým úradom a objektom úradu samosprávneho kraja na sídlisku Družba, ktorý susedí s veľkým detským ihriskom a nachádza sa v ňom aj Senior FITpark s exteriérovými cvičebnými prístrojmi a petangovým ihriskom, obohatí nové street workoutové ihrisko.

Mesto Trnava nainštaluje v parčíku pre športovo založených obyvateľov celkom šesť zariadení na cvičenie.

Street workoutový park je je koncipovaný ako športové zariadenie, ktoré bude slúžiť všetkým obyvateľom od veku od 15 rokov. Rozloha ihriska bude 274 metrov štvorcových.

Trnavská radnica predpokladá, že investičné náklady na realizáciu parku dosiahnu približne 34-tisíc eur s DPH. Aktuálne je zverejnená výzva na predkladanie ponúk pre záujemcov o realizáciu zámeru. Stavebné práce majú byť hotové do troch mesiacov od podpisu zmluvy.

Park by mal byť vybudovaný v priebehu tejto jesene.


V parčíku sa nachádza aj Senior FITpark otvorený v roku 2013 s niekoľkými posilňovacími strojmi

Street workoutový park zahŕňa podľa vypracovanej projektovej dokumentácie šesť fitness zariadení – trojhrazdu, trojkocku, 45-stupňovú konštrukciu, bradlá, stálky a jumpboxy.

Pod zariadeniami bude na celej ploche ihriksa inštalovaná bezpečnostná dopadová podlaha zelenej farby.

Všetky navrhované fitness zariadenia sú chránené voči poveternostným vplyvom úpravou základného materiálu žiarovým zinkovaním a povrchovou úpravou na báze termoplastickej farby.

Fitness zariadenia vybrané pre Street workoutový park na Družbe

Trojhrazda: Fitness zariadenie slúži na cvičenie s vlastnou váhou. Uvažovaný pohyb je vo zvislom smere, kde cvičenec visí za ruky a podporu tvoria hrazdy.

Trojkocka: Zariadenie je tvorené oceľovou nosnou konštrukciou, ku ktorej je prikotvených 10 hrázd, 1x flag bar veľký a 4x flag bar malý. Hrazdy sú umiestnené v rozličnej výške. Zariadenie slúži na cvičenie s vlastnou váhou. Uvažovaný pohyb na hrazdách je vo zvislom smere, kde cvičenec visí za ruky a podporu tvoria hrazdy. Prvky typu flag bar slúžia na cvičenie s vlastnou váhou, kde je telo cvičenca umiestnené do horizontálnej polohy.

45º Konštrukcia: Zariadenie je tvorené oceľovou nosnou konštrukciou, ku ktorej je prikotvená hrazda, monkey bar a rebriny. Uvažovaný
pohyb je vo zvislom smere, kde cvičenec visí za ruky a podporu tvoria hrazdy a rebriny.

Bradlá: Fitness zariadenie je tvorené oceľovým nosným rámom, ku ktorému sú kotvené bradlá na jednej strane a na druhej do betónovej základovej dosky. Na jednej strane konštrukcie sa nachádzajú troje bradlá, na druhej dvoje. Uvažovaný pohyb je vo zvislom smere, kde je cvičenec vzoprený na rukách a podporu tvoria bradlá.

Stálky: Slúžia na zdokonaľovanie rovnováhy.

Jumpboxy: fitness zariadenie slúži na podporu a rozvoj výbušnej sily dolných končatín pomocou výskokov na vyvýšenú podložku – Jumpbox.

Ulož ako PDF
Napísal 24. júla 2018 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V parčíku na Družbe pribudne street workoutový park určený na cvičenie pod holým nebom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.