reklama

Na Družbe stavajú nové detské ihrisko

Realizácia nového parku situovaného za obytným súborom na Hlbokej ulici a budovami VÚC a Daňového úradu, postúpila v priebehu jari do ďalšej fázy. Sprístupnené sú nové schody a špeciálna cestička pre zdravotne hendikepovaných.
Vo vrchnej časti budúceho parku na Hlbokej ulici začali v minulých dňoch s terénnymi úpravami priestoru, v ktorom v priebehu asi štyroch týždňov vyrastie nové detské ihrisko.
Ide o pomerne rozsiahly a otvorený pozemok. Využitie nájde medzi obyvateľmi sídliska Družba, najmä z Hlbokej, Spartakovskej, Clementisovej či Starohájskej ulice. Mesto, ktoré je investorom nového parku na Hlbokej ulici, predpokladá, že náklady na projekt sa vyšplhajú do výšky minimálne 265-tisíc eur.
Okrem spomínaného schodiska a rampy so zníženým sklonom v hodnote 18-tisíc eur ešte vlani vysadili niekoľko desiatok stormov a osadili nové osvetlenie.
Medzi obytnými domami na Hlbokej a základnou školou na Spartakovskej ulici by mal vzniknúť parkovo upravený priestor s prírodným charakterom, kde sa budú striedať otvorené, svetlé trávnaté a lúčne plochy so zátišiami pod korunami stromov.
Realizácia projektu by mala byť ukončená ešte v tomto roku.
Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2010 16:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.