reklama

Parčík aj detské ihrisko na Družbe budú mať automatické závlahy

Mesto Trnava spúšťa nový závlahový systém v parčíku za daňovým úradom. Napájaný bude vodou zo studne, ktorá bola na tento účel vybudovaná pri parkovisku na Hlbokej ulici.

Týmto spôsobom budú eliminované negatívne vplyvy doterajšieho spôsobu zavlažovania – hluk a výfukové plyny polievacích cisterien. Očakávajú sa aj úspory nákladov na zavlažovanie a rýchla ekonomická návratnosť investície.

Hoci je zavlažovanie štvorhektárového parku za daňovým úradom, kde rastie 134 stromov a tisícky krov a trvaliek v trávnatom koberci s rozlohou 1 530 m2, v trnavskom teplom a suchom počasí pomerne náročné, predpokladá sa, že investícia na nový zavlažovací systém by sa mala vrátiť za päť rokov. Reálnu úsporu za rok však bude možné presnejšie vyčísliť až po ďalšom zavlažovacom období,” informuje mesto v tlačovej správe.

ihrisko-hlboka2
Detské ihrisko za daňovým úradom

Zo studne v parčíku vedú dve vetvy, horná s jedenástimi rovnomerne umiestnenými vodnými zásuvkami poslúži na zavlažovanie trávnika na detskom ihrisku i ďalšej okolitej výsadby. Dolná vetva so štyrmi ventilovými šachtami je zameraná na zalievanie stromov hadicami bez postrekovačov.

Zavlažovací systém v parčíku za daňovým úradom mal pôvodne byť prvý svojho druhu v Trnave. V procese realizácie ho však predbehol zavlažovací systém v Univerzitnom parčíku, ktorý je tiež napájaný z vlastnej studne.

Hlučné polievacie cisterny zmiznú aj z vynovenej pešej zóny, kde bude kvapôčková závlaha záhonov napájaná zo studne na Hlavnej ulici 17,” dopĺňa správa komunikačného úseku trnavskej radnice.

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2013 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Parčík aj detské ihrisko na Družbe budú mať automatické závlahy”

 1. 1
  petros says:

  Dobrý deň, rád by som pripomenul kompetentným, že malé deti žijú aj na iných sídliskách ako je Družba. na prednádraží ste neurobili žiadne ihrisko pre deti.

  • 1.1
   Jožo says:

   Veru, všetko len na Družbe! Na takej Slávii, kam sa poobede vytrepe polovica mesta, je na hanbu sveta staré 40 ročné ihrisko, je tam jediný ovál pre korčuliarov v tomto krajskom meste, ľudia sa tam zabíjajú, čo ich je tam toľko a tá Družba sa bude furt citlivo oprašovať…

  • 1.2
   Andrej says:

   …no ale na Prednadrazi nezije pan primator :-)

 2. 2
  vlaDyka says:

  Cize…takto pred 3 rokmi v máji tento priestor na pár mesiacov “rozbili”, aby vytvorili nové ihrisko, a teraz (po 3 rokoch) ho rozbabru opat, aby postavili to, s cim predtym projektovo, stavebne a financne neratali ? A aby vlastne nakoniec usetrili ? To je priam skvele ! Cize princip “prestavieb pesej zony” aplikovany aj na dalsie “vybrane” verejne priestory ?! Bravó !

 3. 3
  Ladislav says:

  Závlahy sú už vybudované od minulého roku a teraz sa začali používať.

 4. 4
  novakova2000 says:

  Na zátvori je jedno malilinkaté ozaj malilinkaté a to asi 30 ročné ihrisko akože tiež nerozumiem prečo to tu pre tie detičky nikto nezrenovuje – dosť že tu školku zrušili

 5. 5
  imro says:

  vajvaci, vravite tu jak keby druzba bola ukazkove sidlisko. verte, ze aj napriek tomu ihrisku to nie je ani len jednooky medzi slepymi.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.