reklama

Parčík aj detské ihrisko na Družbe budú mať automatické závlahy

Mesto Trnava spúšťa nový závlahový systém v parčíku za daňovým úradom. Napájaný bude vodou zo studne, ktorá bola na tento účel vybudovaná pri parkovisku na Hlbokej ulici.

Týmto spôsobom budú eliminované negatívne vplyvy doterajšieho spôsobu zavlažovania – hluk a výfukové plyny polievacích cisterien. Očakávajú sa aj úspory nákladov na zavlažovanie a rýchla ekonomická návratnosť investície.

Hoci je zavlažovanie štvorhektárového parku za daňovým úradom, kde rastie 134 stromov a tisícky krov a trvaliek v trávnatom koberci s rozlohou 1 530 m2, v trnavskom teplom a suchom počasí pomerne náročné, predpokladá sa, že investícia na nový zavlažovací systém by sa mala vrátiť za päť rokov. Reálnu úsporu za rok však bude možné presnejšie vyčísliť až po ďalšom zavlažovacom období,“ informuje mesto v tlačovej správe.

ihrisko-hlboka2
Detské ihrisko za daňovým úradom

Zo studne v parčíku vedú dve vetvy, horná s jedenástimi rovnomerne umiestnenými vodnými zásuvkami poslúži na zavlažovanie trávnika na detskom ihrisku i ďalšej okolitej výsadby. Dolná vetva so štyrmi ventilovými šachtami je zameraná na zalievanie stromov hadicami bez postrekovačov.

Zavlažovací systém v parčíku za daňovým úradom mal pôvodne byť prvý svojho druhu v Trnave. V procese realizácie ho však predbehol zavlažovací systém v Univerzitnom parčíku, ktorý je tiež napájaný z vlastnej studne.

Hlučné polievacie cisterny zmiznú aj z vynovenej pešej zóny, kde bude kvapôčková závlaha záhonov napájaná zo studne na Hlavnej ulici 17,“ dopĺňa správa komunikačného úseku trnavskej radnice.

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2013 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parčík aj detské ihrisko na Družbe budú mať automatické závlahy”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.