reklama

Projekt Parčíka Bela IV. sa posúva do ďalšej fázy. Mesto hľadá dodávateľa stavebných prác

Vlani v lete mesto po prvý raz ukázalo verejnosti opravený úsek mestského opevnenia medzi ulicami Jerichova a Hornopotočná za sídlom hasičskej stanice. Ďalším krokom je samotná realizácia parčíka, ktorý vznikne priamo pod opravenými hradbami.

K opraveným hradbám s vyhliadkou, schodiskom a zábradlím, má už čoskoro pribudnúť úplne nový priestor s potenciálom nového miesta pre oddych, prechádzky či usporadúvanie kultúrnych podujatí.

Priamo pod týmto úsekom hradobného systému vznikne Parčík Bela IV.

Pôjde o ako unikátnu spoločensko-oddychovú zónu, ktorá poskytne návštevníkom nielen možnosť príjemného posedenia, ale aj priestor s historickou atmosférou, ktorý sa bude využívať na organizovanie komorných kultúrnych akcií pod holým nebom.

hradby-8

hradby-7
Pohľad na riešené územie z hradobnej ochodze

Niekoľkoročné plány radnice počítajú s využitím priestoru medzi hradbami a budovami Vojenského archívu. Významné zmeny sa dotknú aj nevyužívaného pozemku medzi hradbami a Rybníkovou ulicou, ktorý mersto nedávno vyčistilo a vybudovalo tu provizórne oplotenie.

Aktuálne mesto vypísalo verejnú súťaž na predloženie ponúk stavebných úprav priestranstva medzi hradbami a múrmi archívu.

Projekt rieši úpravu prihradobného priestoru medzi ulicami Jerichova a Hornopotočná.

Stavebné práce sa v tejto etape sa sústredia na „efektívne využitie riešených plôch so zachovaním konštrukcií základnej kostry komunikačného systému riešeného územia s vhodným doplnením spevnených plôch, zelene, mobiliáru s cieľom zlepšiť podmienky prepojenia ulíc Jerichova a Hornopotočná pre peších, skultúrniť prostredie s dôrazom na poskytnutie odpočinkových zón pre obyvateľov ale aj tranzitujúcich chodcov“.

Predpokladaná hodnota zákazky je 300-tisíc eur s DPH, cena sa však zrejme vo verejnej súťaži zníži.

Stavebné práce majú odštartovať v priebehu tohto roka.

Vizualizácie a predstavy radnice o riešení budúceho parčíka pod hradbami

hradby-viz1

hradby-viz2

hradby-viz4

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2016 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.