reklama

Cez víkend sa uskutoční verejná prezentácia budúceho Parčíka Bela IV. za hasičmi

V sobotu 25. júla a v nedeľu 26. júla od 8. do 20. hodiny sa verejnosti naskytne jedinečná príležitosť vstúpiť do priestoru pri mestskom opevnení medzi ulicami Jerichova a Hornopotočná, ktorý bol verejnosti dlho neprístupný.

Trnavská mestská samospráva pripravila výstavu vizualizácii budúceho Parčíka Bela IV.

Málokto z Trnavčanov sa doteraz na vlastné oči mohol presvedčiť, že už aj tento úsek hradieb je opravený. Jeho rozsiahla rekonštrukcia sa uskutočnila v roku 2014 a obnovený bol nielen hradobný múr, ale aj náznak dvoch veží.

Práce boli dokončené v marci 2015.

hradby
Pohľad na priestor za hasičmi z roku 2014

hradby
Časť obnovených hradieb

Foto:Jana Gmitterová

Po prvý raz bolo práve na tomto úseku opevnenia osadené aj zábradlie umožňujúce bezpečný pohyb po ochodzi. Vďaka tomu naše mestské opevnenie získalo nový rozmer a neplní iba úlohu vizuálneho efektu, ale je aj funkčne začlenené do organizmu mesta.

V bezprostrednej blízkosti tejto časti mestských hradieb by mal vzniknúť Parčík Bela IV. ako unikátna spoločensko-oddychová zóna, ktorá poskytne návštevníkom nielen možnosť príjemného posedenia, ale aj priestor s historickou atmosférou, ktorý sa bude využívať na organizovanie komorných kultúrnych akcií pod holým nebom.

hradby-1
hradby-viz1
Vizualizácie priestoru za hasičskou stanicou medzi ulicami Jerichova a Hornopotočná

Na vizualizáciách umiestnených priamo v priestore budúceho parku budú môcť návštevníci môcť vidieť nielen rámcovú predstavu úpravy podľa overovacej štúdie z decembra 2013, ale aj fotografie stavu opevnenia pred rekonštrukciou a základné historické informácie o tejto časti mestského opevnenia.

Konečná podoba bude korigovaná podľa podmienok Krajského pamiatkového úradu v Trnave a relevantných pripomienok verejnosti, ktoré budú môcť Trnavčania formulovať priamo na mieste.

(TS mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2015 12:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cez víkend sa uskutoční verejná prezentácia budúceho Parčíka Bela IV. za hasičmi”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.