reklama

Cez víkend otvoria trnavské podzemie, uskutoční sa Deň vínnych pivníc

Spolok Vincech a mesto Trnava pozývajú na podujatie Deň vínnych pivníc Trnava 2023, ktoré sa uskutoční v sobotu 21. októbra 2023. Návštevníci budú môcť ochutnať vína od vyše 50 vinárov na 23 degustačných miestach, ktoré budú v historických budovách v centre mesta Trnavy.

Organizátori podujatia otvoria brány pre návštevníkov o 13:00 h. a ochutnávky budú prebiehať až do večerných hodín.

Degustačné miesta sa budú nachádzať na zaujímavých historických priestoroch, akými sú pivnica a kaplnka mestskej radnice, stredoveká veža Trnavského šermiarskeho cechu, ale aj v rôznych vinárstvach, ako napríklad Trnavská viecha v severovýchodnej veži mestských hradieb.

Ilustračné foto

Pre vinárov je Deň vínnych pivníc ideálnou príležitosťou spoznať rôznorodý sortiment vín v zaujímavých priestoroch, do ktorých verejnosť bežne nemá prístup.

„Návštevníci podujatia budú môcť zažiť jedinečnú atmosféru historických miest Trnavy v spojení s chuťami vína, ktoré sa tu pestovalo a predávalo už od stredoveku,“ poznamenal Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Podrobnejší popis programu a degustačných miest na stránke: www.trnava.sk/sk/podujatie/den-vinnych-pivnic-trnava-2023.

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2023 8:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.