reklama

Na Deň vínnych pivníc sa chystajú návštevníci a vinári z celého Slovenska aj zahraničia

Viac ako päťdesiat vinárov zo Slovenska a Moravy v 32 priestoroch situovaných v historickom centre ponúkne svoje produkty v rámci blížiaceho sa Dňa vínnych pivníc.

Štrnásty ročník obľúbeného podujatia, ktoré v sebe spája históriu mesta a kvalitné produkty vinárov a ďalších remeselníkov, sa uskutoční v sobotu 5. novembra 2016.

Deň vínnych pivníc organizuje Trnavský spolok priateľov vína Vincech v spolupráci s mestom Trnava.

Do trnavských pivníc sa okrem domácich chystajú aj desiatky turistov z celého Slovenska aj zahraničia.

“Ohlásili sa nám skupinky z Oravy, Kysúc, spod Tatier, východného Slovenska a ďalších vzdialenejších končín republiky. Na túto akciu prídu aj turisti z Čiech, Poľska či Holandska,” vymenúva predseda Vincechu Eduard Krištofovič.

Celkovo bude vystavených vyše 900 vínnych pasov, viac ako dve tretiny sú už predané alebo rezervované. Niekoľko voľných pasov je k dispozícii vo vinotéke Dobrý pocit na Hlavnej ulici.

vinny-pas2016
Vínny pas, pohárik s logom a červená taštička. S touto výzbrojou poputujú milovníci vína po trnavských pivniciach

Deň vínnych pivníc láka nielen milovníkov vína, ale aj samotných vinárov. V tomto roku predstaví svoje produkty 51 výrobcov.

“Záujem o účasť zo strany producentov vína je stále vysoká. Aj v tomto roku registrujeme záujem prevyšujúci kapacitu podujatia,” konštatuje.

Organizátori sa aj tentoraz obrátili nielen na malokarpatských, ale aj na vinárov z iných oblastí Slovenska od Pezinka až po Tokaj, od Záhoria po Dunaj. “V Trnave sa však bude prezentovať vinárska produkcia, ktorá má domov aj na inej pôde, pod iným slniečkom v pevnej viere, že to je zmena, ktorá osoží,” myslí si Krištofovič.

Vinársku ponuku aj v tomto roku rozširujú špecifické nevinárske produkty ako sú mäsové výrobky, údeniny, kvalitné slovenské syry, netradičné delikatesy alebo čokoláda podávaná špeciálne k vínu. Nebude chýbať ani káva podávaná priamo na ulici.

Z 32 sprístupnených priestorov tvoria väčšinu stredoveké pivnice. Premiéru zažijú napríklad pivnica Lokal Pub v Svatého pasáži, vináreň Amnesia na Štefánikovej alebo pivnica Aura rovnako na Štefánikovej ulici.

V ponuke nachádzame pivnice bežne komerčné využívané, pivnice, ktoré sú v súkromnom vlastníctve a ich sprístupnenie je možné iba vďaka ústretovosti majiteľov, pivnice v takmer pôvodnom stave i pivnice zrekonštruované.

Vínny pas stojí 35 eur. V cene je taštička s degustačným pohárikom, bonus v hodnote 12 eur na nákup vína, pero a taška na zakúpené víno. A, samozrejme, oprávnenie degustovať vo všetkých sprístupnených priestoroch.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2016 12:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Na Deň vínnych pivníc sa chystajú návštevníci a vinári z celého Slovenska aj zahraničia”

 1. 1
  pocit says:

  http://www.trnavskyhlas.sk/c/23020-znama-trnavska-vinoteka-dobry-pocit-po-takmer-dvadsiatich-rokoch-skoncila.htm

  Myslím, že ten článok v TH je čiastočne mätúci.
  Väčšia ponuka vína bola dlhodobo na Dohnányho, sem sa mu to pravdepodobne nechcelo dopravovať. Navyše špina na schodoch, odór od štamgastov dolu pri súdku a ich reči dosť znechucovali kupujúcich.
  Na dni vínnych pivníc cca po 18:00 tam dievčinka ponúkala už len dva druhy vína – nejaké aromatické.
  Takže nezáujem klientov???

  • 1.1
   Pivnica says:

   Onô …
   varené víno a pečené klobásy sú lepším kšeftom.
   Napriek tomu nevyužívať takéto lukratívne priestory je barbarstvo.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.