reklama

Do trnavských pivníc príde 700 milovníkov vína

Ôsme pokračovanie Dňa vínnych pivníc sa uskutoční v sobotu 6. novembra 2010. Obľúbené podujatie pripravili Vincech – Trnavský spolok priateľov vína a mesto Trnava.

Hneď na úvod sklameme milovníkov vína, ktorí doteraz nevlastnia „vstupenku“: podľa slov jedného z organizátorov Eduarda Krištofoviča vínne pasy sú už vypredané, prípadne zarezervované. „Záujem o pasy na Deň vínnych pivníc býva už od jarmoku.  V súčasnosti máme predaných alebo zabookovaných všetkých 670 vínnych pasov. Ako už býva zvykom, záujem prevyšuje ponuku,“ skonštatoval.

Cena vínneho pasu je 30 eur. Návštevník akcie má v cene taštičku s degustačným pohárom a bonus v hodnote 10 eur na nákup vína.

E. Krištofovič z Vincechu

Organizátori podotýkajú, že sa snažia predať len toľko pasov, koľko návštevníkov pivnice zvládnu prijať. „Cieľom podujatia nie je za každú cenu zarobiť na predaji vínnych pasov a zvyšovať tak umelo kapacitu,“ pripomenul Pavol Tomašovič z mesta Trnava.

Rekordný počet 31 trnavských pivníc poskytne priestor prezentácie svojich vín výrobcom prakticky z celého Slovenska. „Nechceme konkurovať Malokarpatskej vínnej ceste, ktorá sa uskutoční dva týždne po nás. A bolo by na škodu dvakrát po sebe degustovať rovnaké vína. Aj preto vyberáme producentov vína skôr z iných regiónov ako je okolie Malých Karpát,“ vysvetlil Krištofovič.

Deň vínnych pivníc láka nielen širokou ponukou kvalitných vín, ale ponúka aj jedinečnú príležitosť spoznať kus trnavskej histórie. Niektoré zo stredovekých pivníc na zozname budú totiž sprístupnené len v tento deň.
Jedinečnosť podujatia spočíva aj v lokalizácii na pomerne malom území historického jadra mesta. „Ide o slovenský unikát. S takým počtom krásnych podzemných priestorov na úzkom priestore  vymedzenom hradbami sa môže pochváliť len málokto,“ zdôraznil.

Kompletný zoznam vínnych pivníc a výrobcov – Deň vínnych pivníc 2010:

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2010 13:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.