reklama

Trnavské stredoveké pivnice opäť otvoria náruč milovníkom vína

Už po jedenásty raz budú putovať trnavskými pivnicami milovníci vína.

Tohtoročný Deň vínnych pivníc sa uskutoční v sobotu 26. októbra od 13. do 21. hodiny.

Prechádzku vínnymi pivnicami organizujeme už po jednásty raz a cítime, že ľudia si za ten čas na podujatie zvykli. Pre nás to však neznamená, že by sme zapadli do akejsi rutiny. Deň vínnych pivníc prináša neustály kolobeh v podobe variácií vinárov aj zaujímavých priestorov stredovekých pivníc,” skonštatoval predseda spolku Vincech Eduard Krištofovič.

Práve Trnavský spolok priateľov vína Vincech je v spolupráci s mestom Trnava organizátorom tohto obľúbeného podujatia, ktoré každoročne na jeseň priťahuje do malého Ríma milovníkov a producentov vína z celého Slovenska, ale aj spoza hraníc.

kristofovic
Predseda trnavského spolku priateľov vína Eduard Krištofovič

Akcie sa môžu zúčastniť tak ako po iné roky len držitelia vínnych pasov. Tie je možné rezervovať alebo zakúpiť už niekoľko týždňov pred začiatkom podujatia.

Vydaných bolo celkom 700 vínnych pasov. Veľká väčšina je už rezervovaná, zostalo voľných asi päťdesiat kusov,” konkretizuje Krištofovič.

Vínne pasy v hodnote 30 eur si môžu záujemcovia zaobstarať vo vinárni Dobrý pocit na Hlavnej ulici č.5 oproti radnici v pracovných dňoch od 13. do 18. hodiny. V cene je degustačný pohárik, textilná taštička na krk, taška na zakúpené vína, pero na poznámky, možnosť voľnej ochutnávky vín u všetkých zúčastnených vinárov a 12-eurový bonus na nákup vína.

Počas 11. ročníka bude otvorených 31 pivníc. Najstaršie z nich nájdu pútnici pod kaviarňou TT Café na Františkánskej, v Čajke na Halenárskej 6 a U prvého richtára na Halenárskej 12.

Ide o klasické stredoveké pivnice s nebezpečným strmým schodiskom a hlinenou podlahou,“ priblížil predseda Vincechu.

vinny-pas
Degustačný pohárik a taštička v edícii 2013

Milovníci božského moku sa aj v tomto roku môžu tešiť na pestrú ponuku vín z rôznych slovenských regiónov. Ochutnávať môžu až od päťdesiatich výrobcov z celého Slovenska. Zaujímavosťou bude ponuka kóšer vína z izraelského exportu.

Novinkou je aj premiérové sprístupnenie Synagógy – centra súčasného umenia.

Vinárska tradícia v Trnave a okolí siaha až do 13. storočia. Už vtedy vznikali pod mestom aj prvé pivnice, ktoré slúžili na uskladnenie vína. Niektoré z nich sa zachovali dodnes a sú pýchou a neodmyliteľnou súčasťou kultúrneho dedičstva mesta.

Zoznam otvorených pivníc (po uzávierke letáku vypadla zo zoznamu pivnica č. 15):
pivnice-zoznam
Kliknite pre zväčšenie

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2013 14:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.