reklama

Trnavské stredoveké pivnice navštívia stovky milovníkov vína

Počas 9. ročníka Dňa vínnych pivníc bude sprístupnených rekordných 35 pivníc. Na púť po historických podzemných priestoroch sa vydá v sobotu 5. novembra viac ako 700 držiteľov vínnych pasov.

„Záujemci o účasť na podujatí sa hlásia prakticky počas celého roka. Evidujeme objednávky vínnych pasov z Rakúska, Moravy či Maďarska. Pre obmedzenú kapacitu pivníc však viac záujemcov uspokojiť nedokážeme,” vysvetľuje Eduard Krištofovič z Trnavského spolku priateľov vína Vincech, ktorý podujatie organizuje spolu s mestom Trnava.

Oranžové taštičky budú sprevádzať v sobotu 5. novembra stovky degustátorov

Milovníkom vína sa predstaví viac ako 40 vinárov. Za vstupenku na podujatie vo forme vínneho pasu zaplatili 30 eur, v cene je degustačný pohárik s taštičkou, ochutnávka vín od všetkých výrobcov a 12-eurový bonus na nákup vína.

„Našim zámerom je spojenie prezentácie kvalitných vín v historických a často aj bežne neprístupných stredovekých pivniciach s ďalšími aktivitami. V tomto roku obohacujeme obohacujeme pitie a ochutnávku vín o kultúrne podujatia. Návštevníci vínnych pivníc si vypočujú napríklad folklórny súbor z Boleráza, vystúpenie trnavského hudobníka Mariána Mrvu, country skupinu Pohoda z Topoľčian, zoznámia sa s výstavou ľudovo-umeleckých výrobkov,” pripomenul Krištofovič.

Na mape Dňa vínnych pivníc bude premiérovo aj štúdio Divadla Jána Palárika, vinári budú môcť navštíviť aj dve najstaršie pivnice v Čajke na Halenárskej ulici a v TT Café na Františkánskej.

Podujatie začína o 13. hodine a potrvá do neskorých večerných hodín.

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2011 9:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavské stredoveké pivnice navštívia stovky milovníkov vína”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.