reklama

Trnavské stredoveké pivnice navštívia stovky milovníkov vína

Počas 9. ročníka Dňa vínnych pivníc bude sprístupnených rekordných 35 pivníc. Na púť po historických podzemných priestoroch sa vydá v sobotu 5. novembra viac ako 700 držiteľov vínnych pasov.

„Záujemci o účasť na podujatí sa hlásia prakticky počas celého roka. Evidujeme objednávky vínnych pasov z Rakúska, Moravy či Maďarska. Pre obmedzenú kapacitu pivníc však viac záujemcov uspokojiť nedokážeme,” vysvetľuje Eduard Krištofovič z Trnavského spolku priateľov vína Vincech, ktorý podujatie organizuje spolu s mestom Trnava.

Oranžové taštičky budú sprevádzať v sobotu 5. novembra stovky degustátorov

Milovníkom vína sa predstaví viac ako 40 vinárov. Za vstupenku na podujatie vo forme vínneho pasu zaplatili 30 eur, v cene je degustačný pohárik s taštičkou, ochutnávka vín od všetkých výrobcov a 12-eurový bonus na nákup vína.

„Našim zámerom je spojenie prezentácie kvalitných vín v historických a často aj bežne neprístupných stredovekých pivniciach s ďalšími aktivitami. V tomto roku obohacujeme obohacujeme pitie a ochutnávku vín o kultúrne podujatia. Návštevníci vínnych pivníc si vypočujú napríklad folklórny súbor z Boleráza, vystúpenie trnavského hudobníka Mariána Mrvu, country skupinu Pohoda z Topoľčian, zoznámia sa s výstavou ľudovo-umeleckých výrobkov,” pripomenul Krištofovič.

Na mape Dňa vínnych pivníc bude premiérovo aj štúdio Divadla Jána Palárika, vinári budú môcť navštíviť aj dve najstaršie pivnice v Čajke na Halenárskej ulici a v TT Café na Františkánskej.

Podujatie začína o 13. hodine a potrvá do neskorých večerných hodín.

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2011 9:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Trnavské stredoveké pivnice navštívia stovky milovníkov vína”

  1. 1
    Will says:

    Nerozumiem, preco sa tomu kazdorocne robi taka publicita, ked na akciu sa zase ako obycajne dostanu len ti, ktori su vyvoleni, alebo ktori si vinne pasy zozenu poznamosti ??? Poznamka na zamyslenie pre organizatorov – mozno stoji za to akciu “den vinnych pivnic” rozsirit na “tyzden vinnych pivnic” – aby sa na akciu mohol dostat aj “plebs” ??? Co na to pani organizatori ?

  2. 2
    Dusan says:

    Vinne pasy su k dispozicii cely rok. Ja som si objednal v juni 5 kusov aj pre partiu a nemam problem. A to nemam protekciu ani nic. Som plebs.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.