reklama

Podzemné priestory pod mestom z čias stredoveku patrili milovníkom vína

Už po deviaty raz sa otvorili trnavské pivnice. Návštevníkom pohostili nielen svojou jedinečnou atmosférou dýchajúcou stredovekom, ale aj dobrým vínom a jedlom.

Deň vínnych pivníc navštívilo viac ako 700 ľudí. Trnavský spolok priateľov vína Vincech v spolupráci s mestom Trnava pozval viac ako štyri desiatky producentov vína. Svoje produkty ponúkali v 35 pivniciach.

Pivnica na Hlavnej ulici

Už po druhý raz medzi nimi nechýbala jedna z najstarších na Františkánskej ulici. Podľa slov Jozefa Viskupiča zo Spolku svätého Vojtecha pivnica vznikla niekedy okolo roku 1320. „Kedysi bola pivnica dvojpodlažná. Dnes je s výškou šesť metrov jednou z najvyšších. Tieto priestory, ktoré sú pod zemou prepojené aj so Spolkom, sme zrenovovali len pred rokom a bežne nie sú prístupné. Otvárame ich len na Deň vínnych pivníc,“ poznamenal Viskupič.

Viacerí majitelia pivníc či producenti vína pripravili pre návštevníkov putovania nielen produkty z vlastných viníc, ale pridali aj dobré jedlo. Niekde varili skvelý guláš, klobásy, inde vynikajúcu kapustnicu či rôzne druhy pomazánok a pochutín vhodných ku konzumácii vína.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2011 12:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Podzemné priestory pod mestom z čias stredoveku patrili milovníkom vína”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.