reklama

Začína realizácia parčíka Bela IV. pri mestských hradbách

Mestský hradobný systém patrí k pýcham Trnavy. Mesto preto investuje prostriedky do obnovy jeho poškodených častí i úpravy jeho okolia. Aktuálne mesto okrem iného pracuje na nasvietení hradieb pozdĺž Hlbokej ulice, ktoré ich esteticky pozdvihnú na ešte vyššiu úroveň.

V roku 2014 sa uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia, počas ktorej bol obnovený hradobný múr za hasičskou stanicou na Rybníkovej ulici. Práce trvali do marci minulého roka a zahŕňali i osadenie zábradlia umožňujúceho bezpečný pohyb po ochodzi.

Počas júla 2015 bol totiž tento priestor prvýkrát sprístupnený verejnosti, ktorá mala možnosť poprechádzať sa po ochodzi a obzrieť si hradby z novej perspektívy. Priamo na mieste mali návštevníci možnosť vyjadriť sa k navrhovaným zmenám priestoru pod opevnením, ktorý dostal názov Parčík Bela IV.

hradby-8

hradby-7
Pohľad na riešené územie z hradobnej ochodze

Ako sme informovali pred niekoľkými týždňami, mesto vypísalo verejnú súťaž na predloženie ponúk stavebných úprav priestranstva medzi hradbami a múrmi archívu.

Realizácia parčíka sa začína práve v týchto dňoch. Úpravou prihradobného priestoru medzi Jerichovou a Hornopotočnou ulicou vznikne nová spoločensko – oddychová zóna, v ktorej Trnavčania nájdu veľkorysé trávnaté plochy a novú zeleň, lavičky i pitnú fontánu.

“Zaujímavosťou je, že zavlažovanie trávnika bude riešené prostredníctvom automatickej závlahy, ktorá nebude napojená na verejný vodovod, ale na studňu. Zazelenaná zóna prepojí dve spomínané ulice komunikáciou z andezitovej kocky, ktorá dodá priestoru historický nádych,” píše mesto v tlačovej správe

Parčík Bela IV. poskytne návštevníkom nielen možnosť príjemného posedenia, ale aj priestor s unikátnou atmosférou, ktorý bude možné využívať na organizovanie komorných kultúrnych akcií pod holým nebom.

“Pokiaľ sa nevyskytnú nepredvídané okolnosti, práce by mali byť dokončené na jeseň tohto roka,” informuje radnica v tlačovom vyhlásení.

Vizualizácie a predstavy radnice o riešení budúceho parčíka pod hradbami

hradby-viz1

hradby-viz2

hradby-viz4

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2016 7:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.