reklama

Parčík Bela IV. pri hradbách už víta prvých návštevníkov

Trnava má nový atraktívny priestor na oddych a komorné kultúrne podujatia. Parčík Bela IV. pri hradbách medzi Jerichovou a Hornopotočnou ulicou je už hotový a víta prvých návštevníkov.

Na záhonoch dokvitajú tulipány, vysoké lampáše ozdobných cesnakov a iné jarné cibuľoviny, štafetu kvitnutia plynulo preberajú trvalky. Výsadba je navrhnutá tak, aby z všetkých strán poskytovala pekný pohľad od jari až do jesene.

Novo vysadené stromy sú dostatočne veľké na to, aby už teraz dobre plnili svoju úlohu v celkovej kompozícii na sviežo zelenom trávnatom koberci.

Foto: Elena Ursinyová

Pri samostatných konštrukciách sú vysadené popínavé rastliny, ktoré postupne zväčšia plochu zelene a pomôžu prekryť fasády domov susediacich s parčíkom.

Od západu na východ vedie parčíkom vlna 130 metrov dlhého chodníka z kamennej dlažby, podobnej ako na blízkej Michalskej ulici.

Vybudovaná je aj murovaná studňa so závlahovým systémom. Lampy verejného osvetlenia sú dobové, iluminácia hradobného múru je zabezpečená v zemi zapustenými svietidlami pod múrom.

Parčík má byť otvorený od 9. do 21. hodiny, na noc sa bude kvôli bezpečnosti zatvárať.

(TS Mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2017 18:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parčík Bela IV. pri hradbách už víta prvých návštevníkov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.