reklama

Jedinečný priestor Malej synagógy ožíva. Už v januári privíta prvých návštevníkov Synagóga Café

Pred časom prezentované plány vlastníka zrekonštruovanej odsvätenej židovskej synagógy na Haulíkovej ulici v Trnave o realizácii unikátnej kaviarne v spojení s kultúrnym priestorom pre usporadúvanie rôznych podujatí sa začínajú napĺňať.

V týchto dňoch prebieha v priestoroch synagógy montáž nábytku, boxov na sedenie, stolov, stoličiek, nainštalované sú štýlové lustre.

Zároveň príde k inštalácii kaviarenského ozvučenia, pribudne aj špeciálne ozvučenie, ktoré sa bude využívať počas koncertov a iných kultúrnych podujatí.

V Malej synagóge tak vzniká jedinečný priestor, ktorý získa vďaka sprevádzkovaniu kaviarne Synagóga Café nový rozmer.

„S otvorením kaviarne pre verejnosť počítame krátko po novom roku v prvej polovici januára. Okrem prebiehajúcich prác pripravujeme aj novú internetovú stránku. Zatiaľ sa k nám môžu záujemcovia pripojiť prostredníctvom Facebooku, kde budeme pravidelne informovať o aktuálnych podujatiach,“ povedal vlastník objektu Šimon Štefunko.

synagoga-cafe-1
synagoga-cafe-3
synagoga-cafe-2
Na dokončení a inštalácii nových interiérov sa momentálne pracuje

Kaviareň bude otvorená sedem dní v týždni. Podujatia chcú organizovať nielen cez víkend, ale aj počas týždňa.

Okrem koncertov, vystúpení, výstav a podobne, plánujú v synagóge napríklad premietať klasické filmy či organizovať ochutnávky vína.

„Priestor na prezentáciu chceme ponúknuť aj šikovným, zaujímavým a kreatívnym ľuďom z kultúrnej a umeleckej brandže,“ pripomenul.

Nová kaviareň prinesie pri zachovaní originálneho a dôstojného charakteru miesta do tohto unikátneho priestoru nový životný impulz.

Cieľom je vybudovať rešpektovanú kaviareň, ktorá bude inšpirovať a spájať ľudí v jej unikátnom prostredi, odlišnom od konkurenčných kaviarní. Vytvoríme tu miesto, kde budú mať návštevníci dostatok súkromia pri rozhovoroch, čítaní kníh. Nechceli sme ísť cestou veľkého počtu stoličiek a stolov na úkor súkromia, práve naopak,” vysvetlil Šimon Štefunko.

Štylizované prostredie Malej synagógy na Haulíkovej ulici v Trnave skrýva naozaj niečo výnimočné, čo inde len tak ľahko nenájdete.
Spojenie s pitím kávy v reprezentatívnom prostredí sľubuje návštevníkom za každým príjemný a výnimočný zážitok.

“Trnava sa pýši bohatou históriou aj pamiatkami. K dobrému menu mesta by sme radi prispeli aj my. Veríme, že kaviareň získa meno aj za hranicami mesta a radi sem prídu turisti nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia,” sľubuje si.

Facebookovskú stránku Synagóga Café s pravidelnými informáciami a pozvánkami na podujatia nájdete po kliknutí (na tento odkaz).

Ďalšie fotografie rozpracovaných interiérov Malej synagógy:
synagoga-cafe-3a
synagoga-cafe-6
synagoga-cafe-4
synagoga-cafe-5
synagoga-cafe-7

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2014 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jedinečný priestor Malej synagógy ožíva. Už v januári privíta prvých návštevníkov Synagóga Café”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.