reklama

V unikátnych priestoroch Malej synagógy vznikne výnimočná kaviareň

Unikátne prostredie Malej synagógy v centre Trnavy pôsobí už niekoľko rokov po kompletnej rekonštrukcii ako originálna kultúrna ustanovizeň.

Jedinečné prostredie sa stalo miestom usporadúvania koncertov, výstav a mnohých interesantných podujatí. Zakrátko pribudne v objekte, ktorý získal v roku 2011 výročnú cenu Pamiatkového úradu Slovenskej republiky za najlepšiu obnovu v rámci celoslovenskej súťaže, ďalšia funkcia.

Pôsobivé prostredie odsvätenej židovskej synagógy sa stane už o niekoľko týždňov – podľa aktuálnych plánov v priebehu novembra – ešte významnejším miestom stretnutí Trnavčanov, návštevníkov mesta aj turistov.

Súkromný vlastník plánuje do Malej synagógy priniesť viac života vybudovaním štýlovej kaviarne v dôstojnom a originálnom charaktere, aký si toto miesto zaslúži. S dovetkom, že objekt zostane aj naďalej kultúrnym stánkom, kde sa budú pravidelne konať zaujímavé podujatia.

mala-synagoga-viz2
Pracovná verzia vizualizácií interiérov kaviarne v Malej synagóge

Autor: Lual Design

„Cieľom je vybudovať rešpektovanú kaviareň, ktorá bude inšpirovať a spájať ľudí v jej unikátnom prostredi, odlišnom od konkurenčných kaviarní. Vytvoríme tu miesto, kde budú mať návštevníci dostatok súkromia pri rozhovoroch, čítaní kníh. Nechceme ísť cestou veľkého počtu stoličiek a stolov na úkor súkromia, práve naopak,“ priblížil plány vlastníka Šimon Štefunko.

Štylizované prostredie Malej synagógy na Haulíkovej ulici v Trnave skrýva naozaj niečo výnimočné, čo inde len tak ľahko nenájdete.

Spojenie s pitím kávy v reprezentatívnom prostredí sľubuje návštevníkom za každým príjemný a výnimočný zážitok.

V nasledujúcich týždňoch naištalujú v objekte barový pult, nové sedenie v podobe štýlových boxov, stolov a stoličiek. V centrálnej časti objektu pribudnú stoly a stoličky, ktoré budú mobilné a počas výstav či koncertov túto časť kaviarenského sedenia jednoducho odložia a po skončení podujatia vrátia naspäť.

„Trnava sa pýši bohatou históriou aj pamiatkami. K dobrému menu mesta by sme radi prispeli aj my. Veríme, že kaviareň získa meno aj za hranicami mesta a radi sem prídu turisti nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia,“ sľubuje si.

Pri navrhovaní interérového vybavenia novej kaviarne dal vlastník príležitosť mladým dizajnérom z trnavského štúdia Lual Design.

Ich spoločnou métou je vytvoriť nielen klasickú verziu kaviarne, ale najmä miesto, kde ľudia budú mať možnosť vychutnať si okrem kvalitných nápojov aj atmosféru umenia, krásy a kultúry.

„Návštevníkom ponúkneme nezvyčajný zážitok z pitia kávy a kvalitných domácich nápojov v tomto neštandardnom prostredí,“ vyhlasujú spoločne interiéroví dizajnéri a majitelia objektu.

mala-synagoga-ext
mala-synagoga-int
Aktuálny pohľad do interiéru. Po oboch stranách pribudne pevné sedenie, v centrálnej časti umiestnia stoly a stoličky s možnosťou ich presúvania podľa potreby

Interiér kaviarne je navrhnutý tak, aby mali návštevníci okrem pohodlia vytvorený aj dostatok súkromia. Jednotlivé boxy a stoly oddelia štýlové knižnice. Zákazníci si tak môžu počas kaviarenského pôžitku vychutnať aj dobrú literatúru. Alebo dať si partičku šachu na šachovom stolíku, ktorý bude tiež súčasťou kaviarne.

Počas víkendov tu plánujú organizovať pravidelné koncerty určené pre všetkých priaznivcov hodnotných a solídnych kultúrnych podujatí.

Ponuka nápojov a drobných delikates bude zameraná na domáce produkty vlastnej výroby.

„Nastavíme vysoký štandard kvality vo všetkom, čo robíme. Preto sa chceme zamerať na ponuku výbornej kávy, domáce produkty a vytvorenie príjemneho prostredia, do ktorého sa budú ľudia radi vracať. Pokračujeme aj v angažovaní sa v lokálnej komunite. Aj naďalej budeme v Malej synagóge poskytovať priestory k propagácii diel umelcov z rôznych oblastí a podporovať a spoluorganizovať kultúrno – spoločenské podujatia,“ zhrnul na záver Šimon Štefunko snahy a smerovanie Malej synagógy. Miesta, ktoré je zaslúžene označovaná za pýchu nášho mesta.

Po otvorení kaviarne dostane možnosť zoznámiť sa týmto prestížnym priestorom ešte viac ľudí z Trnavy aj blízkeho či ďalekého okolia.

Ďalšie pracovné verzie vizualizácií (Lual Design):
mala-synagoga-viz1

mala-synagoga-viz3

mala-synagoga-viz6

mala-synagoga-viz5

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2014 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V unikátnych priestoroch Malej synagógy vznikne výnimočná kaviareň”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.