reklama

Impako v priestoroch ZŠ Spartakovská zdemontujú, vznikne tu priestor pre novú škôlku

Mesto Trnava počas leta realizuje počas leta rekonštrukcie ZŠ Andreja Kubinu a ZŠ Atómovej, na ZŠ Bottova vzniká nové multifunkčné ihrisko. Intenzívne práce prebiehajú aj na ZŠ s MŠ na Spartakovskej 5, kde boli počas leta naplánované až tri investičné akcie mesta.

V areáli školy niekoľko rokov stálo tzv. impako – dvojpodlažná drevená prístavba, ktorá v populačne silných ročníkoch poskytla viac priestoru pre výučbu. Žiakov však postupne ubúda a posledné roky tento priestor slúžil predovšetkým ako sklad nadbytočného školského nábytku.

„Zlý technický stav zapríčinený zásahmi vandalov rozhodol o tom, že impako je potrebné zbúrať. Došlo totiž k poškodeniu azbestovo-cementových dosiek, z ktorých by sa mohli uvoľňovať zdraviu škodlivé látky. Dosky boli opatrne odstránené ako prvé, pokračuje sa drevenou kostrou. Búracie práce by mali byť ukončené do začiatku školského roka,“ informuje mestská samospráva v tlačovej správe.

Na mieste inpaka ostane len základová konštrukcia. Mesto Trnava na jej mieste plánuje postaviť novú materskú školu. Projektová dokumentácia sa bude spracovávať na budúci rok. Nový objekt bude môcť využívať existujúce prípojky na vodu, teplo, elektrinu i kanalizáciu.

zs-spartakovska
ZŠ Spartakovská

Okrem asanácie inpaka sa na ZŠ Spartakovskej momentálne zatepľuje pavilón telocvične. Nová bude i strecha a táto škola sa tak stane prvou v Trnave, ktorá bude mať zateplené všetky strechy i fasády a kompletne vymenené okná za nové.

Tretím projektom, ktorý je už aj dokončený, bola rekonštrukcia tamojšej odovzdávacej stanice tepla. Cieľom bolo zníženie energetickej náročnosti objektov v areáli a úspora energie. Trnavská samospráva sa v súlade s európskou smernicou snaží o znižovanie energetickej náročnosti verejných stavieb a má v úmysle postupne dostávať do tohto stavu ďalšie a ďalšie školy.

Vykurovacie okruhy v novej výmenníkovej stanici boli pripravené tak, aby na ňu v budúcnosti mohol byť napojený nový objekt. Vďaka tomu, že nová technológia zaberá iba tretinu priestoru pôvodnej, bude môcť zvyšný priestor slúžiť ako sklad.

Zaujímavosťou je, že údaje o vykurovaní sú riadené na diaľku cez internet a poskytnú operatívny prehľad o spotrebovaných energiách. Mesto má v pláne v tomto trende pokračovať a zapájať do monitorovania postupne ďalšie školy.

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2016 17:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.