reklama

V priestoroch ZŠ na Gorkého ulici vznikne po rekonštrukcii multifunkčný športový areál

Areál Základnej školy s materskou školou na ulici Maxima Gorkého čakajú významné zmeny. Mesto Trnava pripravuje zámer komplexnej rekonštrukcie vonkajších športovísk, ktorá je navrhnutá v súlade so začlenením do celkového projektu komplexnej revitalizácie areálu základnej školy.

Žiaci školy budú mať po ukončení stavebných prác k dispozícii moderný multifunkčný areál.

Súčasný stav športovísk je nevyhovujúci. Nachádzajú sa tu dve asfaltové ihriská, bežecký ovál so škvárovým povrchom a pieskové doskočisko. Poškodené sú aj povrchy jestvujúcich spevnených plôch.

Projekt počíta s vybudovaním nového atletického oválu, ihriska pre hádzanú či malý futbal, basketbalového a volejbalového ihriska a vrhačského sektora. V rámci športovísk budú inštalované aj fitness cvičebné prvky, ako aj detské ihrisko.

Spevnené plochy športovísk sú v projekte navrhnuté s umelým športovým povrchom.


Návrh rozmiestnenia športovísk v novom multifunkčnom areáli ZŠ s MŠ Gorkého

Zdroj: Mesto Trnava

Súčasťou projektu je aj inštalácia dvoch tribún, osvetlenia a sadových úprav.

V projektovej dokumentácii je navrhnutý aj nový objekt, kde sa bude nachádzať dielňa pre školníka, zázemie pre správcu areálu a toalety pre užívateľov areálu.

Pribudnú aj prvky mobiliáru ako sú lavičky, odpadkové koše, fontánky na pitie, stojany na bicykle a herné prvky detského ihriska.

V rámci sadových úprav sa počíta výsadbou okrasných druhov solitérnych stromov, vysadením trvalkových záhonov a obnovou trávnatých plôch.

Predpokladané náklady na stavebné práce mesto Trnava ako investor stanovilo na 866-tisíc eur s DPH.

Konečnú cenu zrejme ešte znížia predložené ponuky uchádzačov vo verejnej obchodnej súťaži, ktorú mesto vyhlásilo 19. júla 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2018 9:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.