reklama

Gymnázium Jána Hollého využíva zrekonštruovaný športový areál

Gymnázium Jána Hollého v Trnave v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja má na začiatku školského roka k dispozícii zrekonštruovaný športový areál. Investičná akcia sa uskutočnila v spolupráci s mestom Trnava, areál slávnostne otvorili v utorok 12. septembra 2023.

„Cieľom obnovy športového areálu pri Gymnáziu Jána Hollého v Trnave je skvalitnenie oblasti vzdelávania pre študentov našej strednej školy, ako aj podpora a vytvorenie možnosti športového vyžitia pre verejnosť. Vďaka modernizácii pôvodného ihriska vzniklo multifunkčné športovisko, pričom rekonštrukciou prešla aj bežecká dráha. Okrem toho bol vybudovaný workoutový priestor a úpravou prešiel aj vstup z verejného priestranstva,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Obnova športoviska bola financovaná z rozpočtu župy vo výške takmer 113-tisíc eur. Rovnakou čiastkou prispelo aj Mesto Trnava.

V rámci rekonštrukcie športového areálu bola obnovená bežecká dráha, vytvorené multifunkčné ihrisko s umelým trávnikom v zmenšenom rozmere na pôvodnom asfaltovom povrchu, ako aj viacúčelové ihrisko s povrchom zo syntetického kaučuku. Taktiež bol vybudovaný chodník vedľa multifunkčného ihriska, obnovený vstup, osadené lavičky a workoutová zostava.

„Športový areál bol už dlhší čas v nevyhovujúcom technickom stave. Teším sa, že nám kraj aj mesto pomohli s jeho komplexnou rekonštrukciou. Verím, že toto moderné športovisko bude dobre slúžiť nielen študentom našej školy, ale aj verejnosti,“ poznamenala riaditeľka Gymnázia Jána Hollého v Trnave Marianna Katreniaková.

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2023 8:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.