reklama

Nový športový areál ZŠ na Námestí Slovenského učeného tovarišstva je dokončený, slúžiť bude školákom aj verejnosti

Mestská samospráva ukončila rekonštrukciu športového areálu ZŠ na Námestí Slovenského učeného tovarišstva. Pribudli športoviská, detské ihrisko, miesto na posedenie a ďalšie prvky spolu s potrebným zázemím.

Investičné náklady dosiahli 1,33 milióna eur, stavbu odovzdali do predčasného užívania 8. kúla 2023. Do areálu sa dostanete cez bránku na Ulici Parašutistov.

Tak ako ostatné školské dvory je aj tento aktuálne počas letných prázdnin otvorený každý deň od 8.00 do 21.30 h.

FOTO: Mesto Trnava

„Školskému areálu na Námestí SUT dominujú dve športové ihriská – basketbalové a multifunkčné, ktoré poskytuje plochu na futbal i volejbal. Povrch oboch ihrísk je zo špeciálneho vodopriepustného a vysoko odolného EPDM materiálu, aký je na nových aj zrekonštruovaných ihriskách v Trnave už samozrejmosťou,“ pripomína trnavská radnica.

Multifunkčné ihrisko obkolesuje bežecká dráha s doskočiskom na skok do diaľky. V poloblúkoch za ochrannými sieťami sa nachádzajú prvky na fitnes a workout, pričom niektoré sú určené aj pre imobilných.

„Pri obnove areálu sa myslelo tiež na menšie deti, na ktoré čaká detské ihrisko s viacerými hernými prvkami – nechýba tu pieskovisko, hojdačka, domček či prekážková dráha. Ako miesto spoločných stretnutí poslúži krytý altánok, v ktorého blízkosti sa nachádza ohnisko s lavičkami,“ informovalo mesto.

Areál získal zázemie v podobe domčeka pre správcu, v ktorom sa nachádza aj sklad športového náradia, aj toalety pre návštevníkov. Budova má zelenú strechu a z jej fasády na okolitý priestor dozerá bezpečnostná kamera. Mobiliár dopĺňa množstvo lavičiek, stojany na bicykle, odpadkové koše, vodná hmla, pitné fontány a pergola so sedením.

V čase školského vyučovania budú areál využívať primárne deti a školáci tamojšej základnej a materskej školy, v mimoškolských časoch a cez prázdniny je prístupný pre verejnosť.

Ulož ako PDF
Napísal 10. júla 2023 15:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.