reklama

Športový areál Fortuny na Prednádraží prejde komplexnou modernizáciou

Športový areál Fortuna na sídlisku Prednádražie čaká v blízkej budúcnosti modernizácia.

Súkromnú spoločnosť s rovnomenným názvom prevzali v januári noví majitelia. Ich cieľom je vytvoriť na Fortune krajšie, lepšie a príjemnejšie miesto pre obyvateľov mesta a športovcov.

Svoje ciele v areáli uprostred sídliska plánujú realizovať postupne v tomto a budúcom roku. Investície do areálu, ktorý má spoločnosť Fortuna vo výpožičke od mesta, majú dosiahnuť približne 100-tisíc eur.

Investície prinesú návštevníkom viacero pozitívnych noviniek. Zásadná vec sa však nemení – areál Fortuna bude fungovať v rovnakom režime ako doteraz. Areál zostane voľne prístupným pre všetkých, s tým rozdielom, že návštevníkom Fortuny postupne prinesieme vyššiu kvalitu v podobe modernejších a kultúrnejších priestorov,“ hovorí spolumajiteľ spoločnosti Vladimír Pecho.

fortuna-1
Pohľad na areál z vtáčej persektívy

Športovú časť rozšíri piaty tenisový kurt v rohu areálu, pribudne aj ihrisko pre plážový volejbal so sprchou pre hráčov a priestor určený na hru petanque.

V rámci infraštruktúry areálu zmodernizujú súčasné osvetlenie tenisových kurtov, budúcnosti sa plánujú vybudovať nové osvetlenie pre zadné tenisové kurty.

Svoju pozornosť sústredí spoločnosť Fortuna aj na revitalizáciu veľkej trávnatej plochy s cieľom zachovať čo najviac zelených plôch v areáli. Trávnik nadobudne vyššiu kvalitu aj vďaka novému závlahovému systému.

Areál bude slúžiť pre verejnosť. Obyvatelia mesta si tu môžu robiť vlastný piknik, ležať na dekách, oddychovať, či sledovať svoje deti pre hrách. Kvalite trávnika budeme venovať zvýšenú pozornosť,“ sľubuje Vladimír Pecho, ktorý má s touto problematikou vlastné skúsenosti, keďže je jedným z prevádzkovateľov neďalekého golfového odpaliska za Kamenným mlynom.

fortuna-vizual
Vizualizácia

Zdroj: Fortuna IS, spol.s r.o.

Plánované investície neobídu ani detské ihrisko. Súčasné hracie prvky postupne zamenia za novšie a modernejšie prvky a nové atrakcie.

V rámci ďalších investícii dostane areál aj nové chodníky s lavičkami a odpadkovými košmi. Postupne by sa mali inštalovať lampy verejného osvetlenia nielen nad športoviskami, ale aj na voľných plochách.

Chceme zainvestovať aj do oplotenia celého areálu – v záujme udržania čistoty, poriadku, kvality poskytovaných služieb a hlavne bezpečnosti detských návštevníkov. Toto opatrenie nijako neobmedzí návštevníkom voľný prístup na Fortunu. Oplotenie je krokom, vďaka ktorému udržíme kvalitu na vyššej úrovni, ako tomu bolo v minulosti,“ vysvetlil Pecho.

Väčšinu investícii plánuje spoločnosť Fortuna zrealizovať v tomto a budúcom roku.

fortuna2
Na ploche, kde bola ešte pred pár dňami navážka zeminy vznikne nový tenisový dvorec

Ďalšie vizualizácie:

fortuna-viz2
fortuna-viz3
fortuna-viz4

Ulož ako PDF
Napísal 4. marca 2014 14:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Športový areál Fortuny na Prednádraží prejde komplexnou modernizáciou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.