reklama

Pri obci Dlhá majú do dvoch rokov vybudovať športový areál s tréningovým okruhom

Do dvoch rokov má vzniknúť pri obci Dlhá v okrese Trnava športovo – rekreačný areál zameraný na športovú výchovu predškolského a školského dorastu s tenisovými kurtami, tréningovým okruhom pre motokáry a cvičiskom pre autoškoly.

Projekt s predpokladanými investičnými nákladmi 940 – tisíc eur postavia na voľných pozemkoch niekoľko stoviek metrov od Dlhej v lokalite Pri Matildinom dvore. Západným smerom leží obec Doľany, približne 2 kilometre na východ sa nachádzajú Dolné Orešany.

Dotknuté pozemky sú vedené ako orná pôda. Areál plánujú postaviť dvaja súkromní investori na ploche 58-tisíc metrov štvorcových, z toho spevnené plochy dosiahnu rozlohu 15-tisíc metrov štvorcových.

areal-dlha
Pozemky pod budúcim areálom sú oplotené. V pozadí panoráma Dlhej

okruh-dlha
Osadenie objektov a asfaltovej dráhy

Foto: investor

Výstavba areálu má začať v júni 2014, termín dokončenia je predbežne stanovený na začiatok leta 2016. Zámer v súčasnosti posudzujú inštitúcie a dotknuté orgány štátnej správy.

V rámci športovo – rekreačného areálu je navrhnutá výstavba dvojpodlažnej prevádzkovej budovy, kde budú umiestnené kancelárie, šatne, bar, rokovacia miestnosť, 2-izbový byt a technické priestory.

Asfaltobetónový tréningový okruh s dĺžkou 1095 metrov bude pozostávať s 21 priamych úsekov, 12 ľavotočivých a 7 pravotočivých zákrut.

Šírka komunikácie tréningového okruhu je premenlivá v rozsahu od 7 do 10 metrov.

Parkovanie motorových vozidiel a motokár je riešené v 20 garážach, ktoré sú umiestnené v samostatne stojacom objekte.

V areáli budú návštevníkom k dispozícii aj dva tenisové dvorce.

Navrhovaná činnosť a možnosti jej využitia budú poskytovať športové využitie, oddych a rozptýlenie obyvateľov blízkych obcí, aj v rámci regiónu, čo navrhované využitie, aj prístup a relax v menej frekventovanej lokalite optimálne zaručuje,“ konštatuje sa v predloženom zámere, ktorého vplyvy na životné prostredie posudzuje ministerstvo životného prostredia.

areal-dlha-2
Pohľad z lokality severozápadným smerom na Malé Karpaty

Foto: Google Street View

Plánovaný projekt je situovaný medzi cestou II. triedy Doľany – Dolné Orešany a obcou Dlhá pod Malými Karpatmi.

Počas prevádzky sa očakáva zvýšená hladina hluku, keďže v areáli sa bude vykonávať činnosť, ktorá mierne, avšak v rámci noriem hluk zvyšuje. V rámci využívania areálu budú používané prevažne osobné automobily a malé motokáry s kubatúrou 0,4 l. Ak by v rámci prevádzky navrhovanej činnosti vyvstala požiadavka riešiť prípadnú elimináciu hluku, alebo iných neželaných emisií, alternatívne je vhodné dopracovať protihlukový val, porastený pokryvnými drevinami,“ uvádzajú navrhovatelia v spracovanom dokumente.

Investori negatívne vplyvy ako sú hluk, vibrácie či emisie tepla na obyvateľov obce neočakávajú.

Stavba je umiestnená mimo zastavaného územia a v dostatočnej vzdialenosti od prvých objektov obce. Vplyvy na krajinu hodnotíme ako zanedbateľné, lokálneho charakteru. Podľa platného územného plánu obce Dlhá je dotknuté územie vhodné na realizáciu posudzovanej činnosti a určené ako športovo-rekreačný areál.

Obec Dlhá zmenila územný plán v lokalite Pri Matildinom dvore v roku 2013.

Mapa:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 4. apríla 2014 0:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.