reklama

Pri ceste medzi Hrnčiarovcami a Voderadmi majú postaviť logistický areál

Logistický areál so skladmi, administratívou a budovou pre obchod na celkovej ploche viac ako 226-tisíc metrov štvorcových postaví do roku 2012 spoločnosť Codognotto blízko diaľnice D-1 pri Voderadoch.
Celkový výška investície dosiahne 38 miliónov eur. Vo vybudovanom areáli nájde prácu niekoľko stoviek ľudí.

Súčasťou projektu je tiež 405 parkovacích miest, z toho 19 pre kamióny.

Umiestnenie logistického areálu je navrhované po oboch stranách súčasnej cesty III. triedy Hrnčiarovce-Voderady

Foto: Ing. arch. Ivan Kočan/Codognotto Slovakia

Investorská spoločnosť Codognotto Slovensko sa venuje skladovaniu komodít ako sú kancelárske a záhradkárskej potreby, domáce spotrebiče, elektronika, počítače, stavebné materiály, náhradné diely na automobily, oceľové materiály, keramika, sklo, textil či obuv vo viacerých európskych krajinách.

Projekt Logistického areálu Zeleneč sa nachádza v západnej časti katastrálneho územia obce Zeleneč, asi 250 metrov od nedávno vybudovanej križovatky diaľnice D-1 v smere Hrnčiarovce nad Parnou – Voderady. Projekt počíta s výstavbou spolu devätnístich skladových hál, troch administratívnych objektov, jednej budovy pre obchod a dvoch technických objektov. Hlavná činnosť – skladovacie haly – zaberú celkovú plochu 76-tisíc metrov štvorcových. Spoločnosť Codognotto počíta s plochami vyčlenenými pre zeleň v rozsahu 57-tisíc m².

Mapa riešeného územia:


Zväčši mapu

Hlavným dôvodom situovania svojho podnikateľského zámeru práve pri diaľnici neďaleko Zelenča, Hrnčiaroviec a Voderád, je podľa investora „vhodný priestorový potenciál územia, možnosť napojenia na celoštátnu diaľničnú sieť a dostatok kvalifikovanej pracovnej sily v okolí“.

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2010 1:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.