reklama

Pri obchvate Trnavy má do dvoch rokov vzniknúť nový priemyselno – logistický park

Priemyselno – logistický CTPark pri Trnave v susedstve automobilky Stellantis chystá ďalšie rozširovanie, nový areál má vzniknúť pri obchvate.

Areál CTParku sa nachádza pri spojnici medzi Modrankou a cestou do Zavara. Aktuálny zámer rozširovania kapacít priemyselno – logistického parku je však situovaný v blízkosti juhovýchodnej časti obchvatu Trnavy, na pozemkoch medzi čerpacou stanicou Shell a automobilkou Stellantis.

Ako vyplýva z predloženého zámeru pod názvom CTPark Trnava II, ktorý budú posudzovať zákonom stanovené úrady a inštitúcie, investor plánuje postaviť na ploche takmer 32 hektárov logisticko – priemyselný areál, súčasťou ktorého budú objekty určené na skladovanie, výrobu a administratívu.

V novom areáli by malo vziknúť viac ako 1100 nových pracovných miest, z toho z toho vyše 400 administratívnych a 700 zamestnancov v skladoch a výrobe.


CTPark pri Trnave

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Výstavba druhého areálu CTParku pri Trnave by mala začať v roku 2022, stavebné práce majú byť hotové o dva roky.

Priemyselno – logistický park bude pozostávať zo štyroch výrobno – skladových hál a jednej administratívnej budovy situvanej v strede areálu.

V tomto objekte plánuje investor umiestniť kancelárie, zázemie pre vodičov, ale aj ambulanciu všeobecného lekára či jedáleň.

Súčasťou areálu bude aj niekoľko menších technických objektov ako je strojovňa, vrátnica či požiarna nádrž.

Celková plocha areálu dosahuje 317-tisíc metrov štvorcových, zastavaná plocha územia má dosiahnuť približne 151-tisíc metrov štvorcových, z toho plocha štyroch výrobno – skladových hál je navrhnutá na celkovej ploche 146-tisíc metrov štvorcových.

Zastavaná plocha administratívnej budovy je 500 metrov štvorcových, objekt bude mať dve nadzemné podlažia.

Investor v zámere počíta s výsadbou zelene na celkovej ploche v rozsahu medzi 73 až 81-tisíc metrov štvorcových, plošná výmera spevnených plôch má dosiahnuť od 85 do 92-tisíc metrov štvorcových.

Hlavné dopravné napojenie je riešené pomocou obslužnej komunikácie na Automobilovej ulici, ktorá je vedená od čerpacej stanice Shell po existujúcu malú okružnú križovatku, ktorá prepája komunikácie na Automobilovej ulici, Logistickej ulici, ako aj vetvu vedúcu od obchvatu mesta Trnava.

Náklady na výstavbu areálu odhaduje investor na 15 miliónov eur.


Navrhované umiestnenie areálu

Zdroj: CTPark

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2022 11:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.