reklama

Nový termín: obchodný komplex Trnava Park pri obchvate začnú stavať v priebehu tohto leta

Realizácia investície írskej developerskej skupiny Parker Green pri obchvate mesta v podobe obchodného komplexu Trnava Park sa podľa posledných informácií definitívne rozbehne v priebehu letných mesiacov tohto roka. Najnovšie informácie od investora nám sprostredkoval vedúci odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave Ing. arch. Milan Horák. „Projekt by mali začať realizovať v priebehu leta v rozsahu, ktorý doteraz prezentovali,“ poznamenal. Pred pár dňami bol z pozície zástupcu mesta Trnava medzi pozvanými hosťami na podujatí organizovanom spoločnosťou Parker Green pre írskych podnikateľov. „Cieľom konferencie bolo zoznámie írskych podnikateľov s možnosťami investovať  na Slovensku, ako aj predstavenie krajiny zahraničným hosťom,“ skonštatoval Horák.

Obchodný komplex má stáť v dotyku obchvatu

Pôvodný začiatok výstavby obchodného komplexu Trnava Park pri juhovýchodnej časti obchvatu mesta, v tvoriacej sa obchodnej zóne v susedstve Baumaxu, domu nábytku Sconto či showroomu Suzuki, bol naplánovaný na jar 2008. Postupne však developer svoje plány odsúval. Vo februári tohto roku deklaroval Parker Green podpis zmluvy o prenájme 5 – tisíc metrov štvorcových priestorov so sieťou Tesco Stores. Prostredníctvom partnerských spoločností má mať írsky investor zazmluvnených aj väčšinu nájomcov v približne 90 obchodných prevádzkach a vo vrecku aj dohodu o spolufinancovaní projektu s dvomi bankovými domami. Začiatkom roku prenikli infomácie o zmene projektu v súvislosti s jeho plánovaným rozšírením o niekoľko – pravdepodobne päť – kinosál.

Trnava Park bude situovaný v dotyku juhovýchodnej časti obchvatu mesta v novovznikajúcej obchodnej zóne v blízkosti Baumaxu. V prvej fáze bude Parker Green budovať 30-tisíc m2 obchodov vrátane hypermarketu s predpokladanou investíciou vo výške 33 miliónov eur. Developer už disponuje právoplatným stavebným povolením. Stavebné práce by mohli byť ukončené ešte na konci roku 2011.

V ďalšej fáze, po dokončení obchodného centra, plánuje Parker Green vybudovať administratívne pries­tory, zábavné centrum a hotel. O realizácii tejto etapy je však v súčasnosti predčasné hovoriť. Celková investícia do tohto proejktu by mohla dosiahnuť až do 100 miliónov eur.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2010 23:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.