reklama

Neďaleko diaľničného odpočívadla pri Zelenči má vzniknúť veľký logisticko – výrobný park

Po desiatich rokoch ožíva zámer developerskej spoločnosti IB industry center, ktorá plánuje neďaleko diaľničného odpočívadla pri Zelenči postaviť veľký logisticko – výrobný park. Zámer začali pripravovať už v roku 2008, zrejme kvôli globálnej finančnej kríze sa napokon nezrealizoval a na čas zostal len na papieri.

Spoločnosť IB industry center plánuje už v roku 2019 vybudovať na pozemkoch za diaľničným odpočívadlom D1 neďaleko Zelenča zámer pod názvom Výrobno – obchodno – obslužná zóna (VOOZ) Zeleneč.

Predpokladané náklady na realizáciu logisticko – výrobnej zóny dosiahnu podľa developera 50 miliónov eur. Projekt má priniesť 455 pracovných miest.

Investor má už od roku 2008 k dispozícii kladné stanoviská Obvodného úradu životného prostredia v Trnave či územné rozhodnutie Obce Zeleneč s povolením na realizáciu viacerých stavieb technickej infraštruktúry.

Foto: IB Industry Center

MAPA:

Zóna sa nachádza niekoľko stoviek metrov od najbližšieho trvale obývaného domu v obci, situovaná je medzi vodnými tokmi Parná a Trnávka a diaľnicou D1.

Navrhovaný zámer je v súlade s územným plánom obce Zeleneč. Investor má vysporiadané majetkovo-právne vzťahy k pozemkom.

Obchodno – priemyselná zóna bude pozostávať z dvoch výrobno – skladovacích hál (s podlahovou plochou 39 resp. 29-tisíc m2) , ktoré majú slúžiť na uskladnenie, manipuláciu a expedíciu výrobkov. V halách sa budú niektoré z produktov aj kompletizovať.

V areáli má tiež vyrásť aj objekt pre prechodné ubytovanie so 60 bytovými jednotkami, slúžiť môže zamestnancom, podľa potreby aj ako administratíva alebo motel pre cestujúcich z blízkej diaľnice D1.

Zámer počíta s vhodným napojením na okolitú cestnú infraštruktúru, vrátane diaľnice D1.

Celková plocha pozemku dosahuje 188 405 metrov štvorcových, celková zastavaná plocha má dosiahnuť asi 75-tisíc metrov štvorcových. Komunikácie a spevnené plochy sú navrhnuté s rozlohou 71-tisíc m2, celková plocha zelene dosiahne viac ako 42-tisíc metrov štvorcových.

V zóne budú okrem vnútroareálových komunikácií aj dve okružné križovatky a vytvorených 465 parkovacích miest, z toho 25 pre kamióny.

K predloženému zámeru sa aktuálne vyjadrujú kompetentné úrady a inštitúcie.

Investor počíta so začiatkom výstavby 2019, zóna ma začať fungovať v roku 2020.

Z predpokladaného počtu 455 pracovníkov má byť vo výrobe a logistike vytvorených 390 pracovných pozícií, zvyšných 65 v administratíve.


Dotknutá lokalita sa nachádza za odpočívadlom pri Zelenči

Reprofoto: Google Street View

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2018 13:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Neďaleko diaľničného odpočívadla pri Zelenči má vzniknúť veľký logisticko – výrobný park”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.