reklama

Na okraji Hrnčiaroviec nad Parnou má vzniknúť obytná zóna IBV Pri potoku

Na okraji Hnrčiaroviec nad Parnou v smere na Zeleneč plánujú vlastníci pozemkov postaviť obytnú zónu s 38 rodinnými domami. Zámer predložili v zastúpení trnavskej súkromnej spoločnosti v rámci posudzovacieho procesu dotknutým inštitúciám a úradom.

Navrhovaný zámer nazvaný IBV Pri potoku je situovaný vo východnej okrajovej časti obce Hrnčiarovce nad Parnou.

Z jednej strany sa nachádza existujúca zástavba rodinných domov na Východnej ulici, zo severovýchodnej strany je lokalita vymedzená vodným tokom Parná a z ďalších strán sa nachádzajú plochy ornej pôdy.

Cieľom navrhovateľov zámeru je vytvoriť nové možnosti pre rozvoj individuálneho rodinného bývania v napojení na prírodné prostredie a na existujúcu zástavbu rodinných domov.


Nové domy majú stáť na okraji obce v smere na Zeleneč

Reprofoto: Google Street View / Mapy.cz

Projekt obytnej zóny počíta s výstavbou 38 rodinných domov s výškou maximálne dvoch podlaží. Pôjde teda o prízemné domy alebo domy s prízemím a podkrovím.

Všetky parcely určené na výstavbu rodinných domov majú výmeru väčšiu ako 500 metrov štvorcových. Domy budú samostane stojace vybudované v štyroch radoch.

Každý rodinný dom bude mať k dispozícii tri parkovacie miesta.

Zámer obsahuje aj vyčlenenú parcelu v blízkosti potoka Parná, na ktorej vznikne oddychová zóna s detským ihriskom a verejnou zeleňou.

Zastavaná plocha rodinných domov IBV Pri potoku je navrhnutá s výmerou 4 560 metrov štvorcových, plochy cestných komunikácií, chodníkov či zelene majú dosiahnuť výmeru 4864 metrov štvorcových.

Navrhovatelia predpokladajú začatie prvých stavebných prác na budovaní infraštruktúry obytnej zóny v prvej polovici roka 2021.

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2020 10:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na okraji Hrnčiaroviec nad Parnou má vzniknúť obytná zóna IBV Pri potoku”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.