reklama

Na okraji Hrnčiaroviec nad Parnou má vzniknúť obytná zóna IBV Pri potoku

Na okraji Hnrčiaroviec nad Parnou v smere na Zeleneč plánujú vlastníci pozemkov postaviť obytnú zónu s 38 rodinnými domami. Zámer predložili v zastúpení trnavskej súkromnej spoločnosti v rámci posudzovacieho procesu dotknutým inštitúciám a úradom.

Navrhovaný zámer nazvaný IBV Pri potoku je situovaný vo východnej okrajovej časti obce Hrnčiarovce nad Parnou.

Z jednej strany sa nachádza existujúca zástavba rodinných domov na Východnej ulici, zo severovýchodnej strany je lokalita vymedzená vodným tokom Parná a z ďalších strán sa nachádzajú plochy ornej pôdy.

Cieľom navrhovateľov zámeru je vytvoriť nové možnosti pre rozvoj individuálneho rodinného bývania v napojení na prírodné prostredie a na existujúcu zástavbu rodinných domov.


Nové domy majú stáť na okraji obce v smere na Zeleneč

Reprofoto: Google Street View / Mapy.cz

Projekt obytnej zóny počíta s výstavbou 38 rodinných domov s výškou maximálne dvoch podlaží. Pôjde teda o prízemné domy alebo domy s prízemím a podkrovím.

Všetky parcely určené na výstavbu rodinných domov majú výmeru väčšiu ako 500 metrov štvorcových. Domy budú samostane stojace vybudované v štyroch radoch.

Každý rodinný dom bude mať k dispozícii tri parkovacie miesta.

Zámer obsahuje aj vyčlenenú parcelu v blízkosti potoka Parná, na ktorej vznikne oddychová zóna s detským ihriskom a verejnou zeleňou.

Zastavaná plocha rodinných domov IBV Pri potoku je navrhnutá s výmerou 4 560 metrov štvorcových, plochy cestných komunikácií, chodníkov či zelene majú dosiahnuť výmeru 4864 metrov štvorcových.

Navrhovatelia predpokladajú začatie prvých stavebných prác na budovaní infraštruktúry obytnej zóny v prvej polovici roka 2021.

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2020 10:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na okraji Hrnčiaroviec nad Parnou má vzniknúť obytná zóna IBV Pri potoku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.