reklama

Obytná zóna Pri Orešianskej ceste s vyše 220 rodinnými domami a 120 bytmi na okraji Trnavy má ukončený posudzovací proces

Pripravovaná obytná zóna Pri Orešianskej ceste na severozápadnom okraji Trnavy v smere na Zvončín a Suchú nad Parnou obdržala v júni 2023 po niekoľkých rokoch príprav právoplatné záverečné súhlasné stanovisko Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky. Ukončil sa tak proces posudzovania vplyvov na životné prostredie.

V obytnej zóne Pri Orešianskej ceste môže vzniknúť 225 rodinných domov a viac ako 120 bytov v piatich bytových domoch a dvoch polyfunkčných objektoch s bytmi a občianskou vybavenosťou.

Zóna sa má rozprestierať na ploche 15,5 hektára, rozsah celého riešeného územia predstavuje plochu s výmerou 19,8 hektára.

Zdroj: Investor

Pri Orešianskej ceste majú vzniknúť samostatné rodinné domy, rodinné domy v radovej zástavbe, bytové domy, počíta sa s vybavenosťou pre jej obyvateľov (obchody, služby), plochami zelene, športoviskami či materskou školou. Pozdĺž železnice a Orešianskej cesty vysadia malé parkové plochy.

Súčasťou obytnej zóny bude aj vybudovanie úseku budúceho západného obchvatu mesta v dĺžke asi 200 metrov, ktorá je zhodná so šírkou lokality obytnej zóny, ako aj vybudovanie cyklochodníka pozdĺž Orešianskej cesty. Do zóny bude premávať aj Mestská autobusová doprava.

V novej obytnej lokalite by mohlo bývať približne 800 ľudí.

Investor predpokladá začiatok výstavby v roku 2023, dokončenie je plánované na rok 2030.


Návrh obytnej zóny

Zdroj: Investor

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2023 12:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.