reklama

Mesto vypracuje návrh Územného plánu zóny Pri Orešianskej ceste

Schválenie zadania Územného plánu Obytnej zóny Pri Orešianskej ceste mestským zastupiteľstvom posúva zámer o krok bližšie k realizácii.

Územný plán Obytnej zóny Pri Orešianskej ceste obstará mesto Trnava. Vlastník pozemkov v tejto lokalite pripravuje novú obytnú zónu už niekoľko rokov a úspešne absolvoval všetky zákonom stanovené kroky k tomu, aby zóna mohla vzniknúť.

Po vypracovaní návrhu územného plánu budúcej obytnej zóny zabezpečí mesto Trnava prerokovanie a preskúmanie návrhu odborom výstavby a bytovej politiky na Okresnom úrade v Trnave.

Následne bude o návrhu územného plánu novej obytnej zóny hlasovať mestské zastupiteľstvo.

Zdroj: Mesto Trnava

Pri Orešianskej ceste má vzniknúť do 220 rodinných domov a približne 100 bytov v niekoľkých bytových domoch, z nich niektoré budú polyfunkčné.

Mesto predpokladá, že v lokalite Orešianska dosiahne počet obyvateľov maximálne 800 osôb.

Súčasťou obytnej zóny bude zrejme materská škola, počíta sa s občianskou a športovou vybavenosťou či oddychovými plochami.

Od hlavnej cesty a železničnej trate bude obytná zóna plochami izolačnej zelene s možnosťou doplnenia občianskym vybavením a športovo-rekreačným vybavením.

Súčasťou budovania obytnej zóny bude aj vybudovanie časti úseku budúceho obchvatu mesta Trnava po celej šírke lokality.

Územný plán zóny Pri Orešianskej ceste bude definovať komplexné regulatívy a podmienky výstavby tejto lokality tak, aby poskytol mestu Trnava dostatočný komplexný nástroj pre zabezpečenie riadenia tvorby kvalitného obytného prostredia.

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2019 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto vypracuje návrh Územného plánu zóny Pri Orešianskej ceste”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.