reklama

Mesto vypracuje návrh Územného plánu zóny Pri Orešianskej ceste

Schválenie zadania Územného plánu Obytnej zóny Pri Orešianskej ceste mestským zastupiteľstvom posúva zámer o krok bližšie k realizácii.

Územný plán Obytnej zóny Pri Orešianskej ceste obstará mesto Trnava. Vlastník pozemkov v tejto lokalite pripravuje novú obytnú zónu už niekoľko rokov a úspešne absolvoval všetky zákonom stanovené kroky k tomu, aby zóna mohla vzniknúť.

Po vypracovaní návrhu územného plánu budúcej obytnej zóny zabezpečí mesto Trnava prerokovanie a preskúmanie návrhu odborom výstavby a bytovej politiky na Okresnom úrade v Trnave.

Následne bude o návrhu územného plánu novej obytnej zóny hlasovať mestské zastupiteľstvo.

Zdroj: Mesto Trnava

Pri Orešianskej ceste má vzniknúť do 220 rodinných domov a približne 100 bytov v niekoľkých bytových domoch, z nich niektoré budú polyfunkčné.

Mesto predpokladá, že v lokalite Orešianska dosiahne počet obyvateľov maximálne 800 osôb.

Súčasťou obytnej zóny bude zrejme materská škola, počíta sa s občianskou a športovou vybavenosťou či oddychovými plochami.

Od hlavnej cesty a železničnej trate bude obytná zóna plochami izolačnej zelene s možnosťou doplnenia občianskym vybavením a športovo-rekreačným vybavením.

Súčasťou budovania obytnej zóny bude aj vybudovanie časti úseku budúceho obchvatu mesta Trnava po celej šírke lokality.

Územný plán zóny Pri Orešianskej ceste bude definovať komplexné regulatívy a podmienky výstavby tejto lokality tak, aby poskytol mestu Trnava dostatočný komplexný nástroj pre zabezpečenie riadenia tvorby kvalitného obytného prostredia.

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2019 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto vypracuje návrh Územného plánu zóny Pri Orešianskej ceste”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.