reklama

Poslanci neodsúhlasili zmenu územného plánu pre obytnú zónu na Orešianskej ulici

Poslanci mestského zastupiteľstva neodsúhlasili návrh na zmenu územného plánu v súvislosti s plánovaným projektom obytnej zóny IBV na Orešianskej ulici.

Súhlas so zmenou územného plánu pre tento projekt vyjadrilo v hlasovaní len 14 z 28 prítomných poslancov.

Negatívne stanovisko k vybudovaniu projektu prejavili počas rozpravy poslanci Vladimír Butko a Rastislav Mráz, naopak, zámer rozširovania možností pre individuálnu bytovú výstavbu pre obyvateľov v lokalite medzi Orešianskou a Ružindolskou cestou podporili počas diskusie poslanci Juraj Fuzák alebo viceprimátori Matej Lančarič a Tibor Pekarčík.

Odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave odporučil poslancom schválenie zmeny územného plánu, investor predložil aj kladné stanoviská dotknutých orgánov samosprávy, štátnej správy a ďalších organizácií.

So zámerom vybudovania IBV v tejto lokalite počíta územný plán mesta Trnava výhľadovo po roku 2025.


Zakreslenie budúcej obytnej zóny na Orešianskej ulici

O povolenie na spracovanie zmeny v lokalite medzi Orešianskou a Ružindolskou cestou požiadal zástupca vlastníkov pozemkov už v roku 2016.

Žiadateľ vtedy nepredložil žiadny zámer, z ktorého by bolo zrejmý rozsah výstavby, zelene, trasovanie komunikácií, čo požadovala aj stavebná komisia u iných väčších rozvojových zámerov. V júli 2017 predložil investor dopracovanú štúdiu, kde pridal nové pripojenie zóny na Trstínsku ulicu.

Riešené územie je v súčasnosti obhospodarovanou poľnohospodárskou pôdou nachádzajúcou sa v extraviláne v dotyku s hranicami zastavaného územia.

Rozsah riešeného územia obytnej zóny je asi 19 hektárov. Na severozápadnom okraji v dĺžke 825 metrov nadväzuje na priestor Orešianskej ulice v smere na Suchú nad Parnou.

Riešenie bývania má byť vo forme samostatne stojacich rodinných domov, vzniknúť má vyše 200 rodinných domov a predpokladaný počet obyvateľov zóny má presiahnuť 500.

Súčasťou priestoru obytnej zóny na Orešianskej ulici má byť aj budovanie plôch verejnej zelene – parkových plôch, malých parkových plôch a sprievodnej zelene komunikácií vo vymedzených verejných priestranstvách, investor riešil napríklad aj vybudovanie materskej školy a ďalšej vybavenosti na ploche viac ako 2000 metrov štvorcových.

Investor mal tiež v rozsahu vlastných pozemkov vybudovať časť budúceho západného dopravného prepojenia.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2018 15:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci neodsúhlasili zmenu územného plánu pre obytnú zónu na Orešianskej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.